Darsning maqsadi
Download 27.73 Kb. Pdf ko'rish
|
- Bu sahifa navigatsiya:
- Darsning maqsadi
- Rivojlantiruvchi
- Tarbiyaviy;
Sana:_____________ Mavzu:1 Mehnat ta`limi fanida ishlatiladigan asboblar. 2 ______sinf
Darsning maqsadi; A) Ta’limiy; O’quvchilarning Mehnat ta`limi fanida ishlatiladigan asboblar haqidagi bilimlarini kengaytirib, ularga turlari haqidagi malumotlarni berish. B) Tarbiyaviy; O’quvchilarni o`z maqsadiga erishish,jamoa bo`lib ishlash,guruhdoshlarining fikrini hurmat qilish,ona vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash. C) Rivojlantiruvchi; O’quvchilarni mustaqil fikrlashga o`rgatish,darslik bilan ishlash ko`nikmasini rivojlantirish,o`z-o`zini boshqarishga yo`naltirish,hozirjavoblik,topqirlik xususiyatlarini rivojlantirish.
Dars o’tish uslubi; mustaqil ishlash. Dars turi; yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi. Dars tipi; aralash, a`nanaviy, Darsda foydalanadigan jihozlar; 2- sinf darsligi, tarqatma materiallar,qog’ozlar va marker. Darsning borishi; I Tashkiliy qisim. Salamlashish, sinf davomatini aniqlash, psixologik muhit yaratish, II O’tilgan mavzuni sorash. O’tilgan mavzuni sorashda poydalanishda interfaol usullar
III Yangi mavzu bayoni.
IV; Mustahamlash; o’tilgan mavzu boyisha sovollar beriladi Mehnat ta`limi fanida qanday asboblar foydalaniladi ? Ip qanday vazifa bajaradi ? V. Oquvchilarni baholash; VI. Uyga vazifa; § 1 erkin mavzu.
Sana:_____________ Mavzu:2 Rangli qog`ozlardan turli gullar shaklini yasash . 2 ______ sinf
Darsning maqsadi; A) Ta’limiy; O’quvchilarning rangli qog`ozlardan turli gullar shaklini yasash haqidagi bilimlarini kengaytirib, ularga turlari haqidagi malumotlarni berish. B) Tarbiyaviy; O’quvchilarda maqsadga intilish,bir-birini hurmat qilish, guruhlarda jamoa bo`lib ishlash,tabiat boyliklaridan oqilona foydalanish xislatlarini tarbiyalash. C) Rivojlantiruvchi; O’quvchilarni mustaqil fikrlashga, fikrni aniq ifodalashga o`rgatish, nutq madaniyatini o`stirishga ko`maklashish .
Dars o’tish uslubi; mustaqil ishlash. Dars turi; yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi. Dars tipi; aralash. a`nanaviy, Darsda foydalanadigan jihozlar; 2- sinf darsligi, tarqatma materiallar, qog’ozlar va marker, plakatlar Darsning borishi; I Tashkiliy qisim. Salamlashish, sinf davomatini aniqlash, psixologik muhit yaratish,
II O’tilgan mavzuni sorash. O’tilgan mavzuni sorashda poydalanishda interfaol usullar
III Yangi mavzu bayoni.
IV; Mustahamlash; o’tilgan mavzu boyisha sovollar beriladi Gul bargini yasash qanday bosqishlari bor ? Gul bargini qanday asbob yordamida bajariladi ? V. Oquvchilarni baholash; VI. Uyga vazifa; § 2 Mustaqil turli xil gul bargini yasab kelish.
Sana:_____________ Mavzu:3 Tuxum po`choqlaridan hajmdor o`yinchoqlarni yasash. 2 ______ sinf
Darsning maqsadi; A) Ta’limiy; O’quvchilarning
B) Tarbiyaviy; O’quvchilarda Vatanga muhabbat va sadoqat tug`usini shakllantirish,estetik,ekologik tarbiya bilan bog`lash. C) Rivojlantiruvchi; O’quvchilarning dunyoqarashini oshirish va ularni mustaqil fikrlashga o`rgatish.O`rgatish, o`rganilgan mavzularni asosiy tushunchalarni ajrata bilish,ularni amaliyotga qo`llay bilishga o`rgatish,nutq madaniyatini o`stirish.
Dars o’tish uslubi; a`nanaviy. Dars turi; yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi. Dars tipi; aralash. Darsda foydalanadigan jihozlar; 2- sinf darsligi, tarqatma materiallar, qog’ozlar va marker. Darsning borishi; I Tashkiliy qisim. Salamlashish, sinf davomatini aniqlash, psixologik muhit yaratish, II O’tilgan mavzuni sorash. O’tilgan mavzuni sorashda poydalanishda interfaol usullar
III Yangi mavzu bayoni.
IV; Mustahamlash; o’tilgan mavzu boyisha sovollar beriladi
V. Oquvchilarni baholash; VI. Uyga vazifa; § 3 Tuxum po`chog`idan narsalar yasash.
Sana:_____________ Mavzu:4 Geometrik shakllardan robotni qurish -yasash . 2 ______ sinf
Darsning maqsadi; A) Ta’limiy; O’quvchilarning
B) Tarbiyaviy; O’quvchilarda Vatanparvarlik ruhida tarbiyalash,tejamkorlikga o`rgatish. C) Rivojlantiruvchi; O’quvchilarning dunyoqarashini oshirish va ularni mustaqil fikrlashga
Dars o’tish uslubi; a`nanaviy. Dars turi; yangi tushuncha va bilimlarni shakllantiruvchi. Dars tipi; aralash. Darsda foydalanadigan jihozlar; 2- sinf darsligi, tarqatma materiallar, qog’ozlar va marker. Darsning borishi; I Tashkiliy qisim. Salamlashish, sinf davomatini aniqlash, psixologik muhit yaratish, II O’tilgan mavzuni sorash. O’tilgan mavzuni sorashda poydalanishda interfaol usullar III Yangi mavzu bayoni.
IV; Mustahamlash; o’tilgan mavzu boyisha sovollar beriladi Robotni qanday shakllardan foydalanib yasash mumkin ? Asosiy shakl qanday shakl ? V. Oquvchilarni baholash; VI. Uyga vazifa; § 4 Mavzuga o`xshash shakllarda rasm yasash.
Download 27.73 Kb. Do'stlaringiz bilan baham: |
ma'muriyatiga murojaat qiling