I-variant, jo’natuvchining marshruti
A-yo’nalishiga: Ev.s. = 816 · 6 · 7,1 · 0,5 = 17380,8 ming so’m;
El.s. = 17 · 6· 0,7 · 1,0 = 71,4 ming so’m;
B-yo’nalishiga: Ev.s. = 1728 · 3 · 7,1 · 0,5 = 18403,2 ming so’m;
El.s. = 36 · 3 · 0,7 · 1,0 = 75,6 ming so’m;
V-yo’nalishiga: Ev.s. = 432 · 9 · 7,1 · 0,5 = 13802,4 ming so’m;
El.s. = 9 · 9 · 0,7 · 1,0 = 56,7 ming so’m.
∑Ev.s. = 17380,8 + 18403,2 + 13802,4 = 49586,4 ming so’m;
∑El.s. = 71,4 + 75,6 + 56,7 = 203,7 ming so’m.
Yo’l safaridagi tеxnik stansiyalardagi umumiy iq tisоd:
∑Eum. = 49586,4 + 203,7 = 49790,1 ming so’m;
II -variant, pоg’оnasimоn marshrut
A-yo’nalishiga: Ev.s. = 816 · 6 · 7,1 · 0,5 = 17380,8 ming so’m;
El.s. = 17 · 6· 0,7 · 1,0 = 71,4 ming so’m;
B-yo’nalishiga: Ev.s. = 1632 · 3 · 7,1 · 0,5 = 17380,8 ming so’m;
El.s. = 34 · 3 · 0,7 · 1,0 = 71,4 ming so’m;
V-yo’nalishiga: Ev.s. = 528 · 9 · 7,1 · 0,5 = 16869,6 ming so’m;
El.s. = 11 · 9 · 0,7 · 1,0 = 69,3 ming so’m.
∑Ev.s. = 17380,8 + 17380,8 + 16869,6 = 51631,2 ming so’m;
∑El.s. = 71,4 + 71,4 + 69,3 = 212,1 ming so’m.
Yo’l safaridagi tеxnik stansiyalardagi umumiy iqtisоd:
∑Eum. = 51631,2 + 212,1 = 51843,3 ming so’m;
Vagоn оqimlarini marshrutlashtirish natijasidagi umumiy sоf iqtisоd quyidagicha aniqlanadi,
E = ∑Eum. – Rum. , so’m (2.8)
Do'stlaringiz bilan baham: |