Мұғалімнің аты-жөні: Жақсылыкова С
Сынып: 9
|
Сабақтың тақырыбы
|
Прокариотты жасушалар:
|
Осы сабақта қол
Жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
Прокариот және эукариот жасушаларының құрылысын cалыстыру
|
Сабақтың мақсаты
|
Білім беру мақсаты: Оқушыларға тақырып бойынша жалпы түсінік беріп өту және олардың түсініктерін мысалдармен қорытындылау
Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың бүгінгі тақырып бойынша түсініктер сұрақ-жауап немесе әр түрдегі жаттығулармен нығайту
Тәрбиелік мақсаты: Оқушыларды отан суйгіштікке, еңбекқорлыққа және өзі қоршаған ортаны асрай білуге және өз үстінде жұмыс жасауға уйрету.
|
Бағалау критерийі
(Ойлау дағдылары:Білу және түсіну, қолдану )
|
суретте келтірілген прокариотты және эукариотты жасушаларының ортақ құрылымын анықтайды
прокариотты және эукариотты жасушалардың органоидтарының қызметін сипаттайды.
Прокариотты және эукариотты жасушалардың ортақ құрылымды атайды,қызметін жазады.
|
|
|
|
|
|
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың
жоспарлан-
ған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру
Үйге берілген тақырыпты сұрау
|
Ұйымдастыру :Сәлемдесу,оқушыларды түгелдеу.
«Менің жақын досым» әдісімен әр оқушы оң жағында тұрған оқушының жақсы қасиеттерін айту арқылы сыныпта жағымды ахуал орнату.
«Ширату жаттығу»
«Пазлдар»әдісіарқылы оқушыларды үш топқа біріктіремін.
1.Бактерия.
2.Өсімдік
3.Жануар
|
Жасуша суреттері
|
Сабақтың ортасы
Жаңа тақырыпты түсіндіру
|
1-тапсырма.
«Суреттен сөйлем,сөйлемнен мәтін»
Суретте келтірілген прокариотты,эукариотты бөліктердің атауларын анықтаңыздар
1-Суретте жасуша құрылысы қай ағзаға тән екенін атаңыз:
А________________________В_____________________
Суреттен екі жасушаға ортақ 2 санымен белгіленген құрылымның қызметін жазыңыз._____________________________________
Дескриптор
- Прокариот жасушасын анықтайды
-Эукариот жасушасын анықтайды
-Прокариот және Эукариот жасушаларындағы ортақ құрылымды жазады;
|