Protokół z posiedzenia Jury konkursu na najlepszy eksponat na wystawie „Witamy w Nanoświecie”
Download 11.83 Kb. Pdf ko'rish
|
- Bu sahifa navigatsiya:
- III miejsce: eksponat „Wiedza kołem się toczy” przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr III w Ostrowcu Świętokrzyskim za najefektywniejsze zaprezentowanie
Protokół z posiedzenia Jury konkursu na najlepszy eksponat na wystawie „Witamy w Nanoświecie”
Na posiedzeniu w dn. 14.06.2016 Jury, obradujące w składzie: 1.
dr Iwona Maciejowska – Wydział Chemii UJ, koordynatorka projektu Irresistible – przewodnicząca 2.
dr Ewa Wyka – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Inżynierii Miejskiej 3.
mgr Joanna Ślaga - Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego 4.
dr hab. Wacław Makowski – Wydział Chemii UJ 5.
dr Rafał Sworst - Muzeum Inżynierii Miejskiej w obecności kuratora wystawy dr Macieja Kluzy, przyznało następujące nagrody: I miejsce: eksponat „Nanosrebro” przygotowany przez uczniów Gimnazjum w Łętowni. Doceniono przede wszystkim pracę eksperymentalną uczniów oraz kompleksowość podejścia. II miejsce: eksponat „Nanoetektyw doskonały” przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 32 z Krakowa za duży wkład intelektualny, rozwój logicznego myślenia oraz nowatorski sposób zaangażowania widza.
Ponadto przyznane zostały nagrody specjalne: Nagroda specjalna Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie dla eksponatów „Nanorobot w medycynie” oraz „Kevlar” przygotowanych przez uczniów Gimnazjum w Obornikach Śląskich i Gimnazjum w Pęgowie – darmowy wstęp dla wszystkich uczestników projektu z tych szkół na wystawy w Muzeum oraz Ogrodu Doświadczeń (zaproszenia indywidualne dla uczniów zostaną dostarczone pocztą), za przybliżenie zwiedzającym najnowszych osiągnięć nauki na konkretnych przykładach, w bardzo atrakcyjny sposób.
Nagroda specjalna Muzeum UJ dla eksponatów „Nanofiltracja” przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach oraz dla eksponatu Naukobranie przygotowanego przez uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie - darmowy wstęp dla wszystkich uczestników projektu z tych szkół na wystawy w Muzeum, w szczególności zwiedzanie kolekcji historycznych przyrządów naukowych (zaproszenia indywidualne do rozdania uczniom zostaną dostarczone pocztą), za zobrazowanie ważnych procesów wykorzystujących nanomateriały w służbie ochrony środowiska w sposób dostępny dla widza w każdym wieku.
Nagroda specjalna Koordynatora Projektu dla eksponatu Kariera naukowca przygotowanego przez uczniów Gimnazjum nr 16 z Krakowa za wyjątkowo trafne przedstawienie dylematów etycznych pracy badawczej, przy łatwym do zrozumienia i dobrze dopasowanym do treści eksponatu mechanizmie interakcji z widzem.
Nagroda specjalna Kuratora wystawy dla eksponatu „Megawiedza o Nanotechnologii” przygotowanego przez uczniów Gimnazjum nr 2 z Krakowa za urozmaicony sposób odkrywania trudnych zagadnień nanotechnologii oraz wykorzystanie nowoczesnych narzędzi z zakresu TIK.
W głosowaniu publiczności zwyciężyły: I miejsce – „Nanorobot w medycynie” przygotowany przez uczniów Gimnazjum w Pęgowie i Gimnazjum w Obornikach Śląskich II miejsce – „Nanozłoto” przygotowany przez uczniów Szkół Reja w Krakowie III miejsce - „Labirynt ludzkiego ciała” przygotowany przez uczniów Gimnazjum No Bell w Konstancinie Jeziornej. Download 11.83 Kb. Do'stlaringiz bilan baham: |
ma'muriyatiga murojaat qiling