Tistics handbook european athletics championships


Download 41 Mb.

bet210/312
Sana15.02.2017
Hajmi41 Mb.
1   ...   206   207   208   209   210   211   212   213   ...   312

50 km walk Final (8 Sep) 

1  Janis Dalins 

5.11.04  LAT  4:49:52.6h  CR 

2  Arthur Tell Schwab 

4.9.96  SUI  4:53:08.6h   

3  Ettore Rivolta 

3.9.04  ITA  4:54:05.4h   

4  Mario Brignoli 

20.2.02  ITA  5:01:52.8h   

5  Étienne Laisné 

5.8.05  FRA  5:08:40.6h   

6  Hjalmar Ruotsalainen  30.9.99  FIN  5:40:12.8h   

  Fritz Bleiweiss 

27.11.11  GER  DNF 

 

  William Schmitt 



9.3.02  GER  DNF 

 

 



4x100 metres relay Final (9 Sep) 

1    


GER 

  

41.0h 



CR 

   Egon Schein; Erwin Gillmeister; Gerd Hornberger; Erich Borchmeyer 

2    

HUN 


  

41.4h 


 

   László Forgács; József Kovács; József Sír; Gyula Gyenes 

3    

NED 


  

41.6h 


 

   Martinus Osendarp; Tjeerd Boersma; Bob Janssen, 

4    

ITA 


  

42.0h 


 

   Ulderico Di Blas; Elio Ragni; Mario Larocchi, 

 

4x400 metres relay Final (9 Sep) 

1     GER 

   3:14.1h 

CR NR 


   Helmut Hamann; Hans Scheele; Harry Voigt; Adolf Metzner 

2     FRA 

   3:15.6h 

NR 


   Robert Paul; Georges Guillez; Raymond Boisset; Pierre Skawinski 

3     SWE 

   3:16.6h 

 

   Sven Strömberg; Per Pihl; Gustav Ericson; Bertil von Wachenfeldt 



4     ITA 

   3:19.0h 

 

   Giacomo Carlini; Angelo Ferrario; Mario Rabaglino; Ettore Tavernari 



 

European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

379 


 

 

2nd European Athletics Championships 

 

PARIS 3



 rd

 -5

 th

 September (men) 1938 

WIEN 17

 th

 -18

 th

 September (women) 1938 

 

MEN 



100 metres Final (3 Sep) 

1  Martinus Osendarp 

21.5.16  NED  10.5h   

2  Orazio Mariani 

21.1.15  ITA  10.6h   

3  Lennart Strandberg 

26.3.15  SWE  10.6h   

4  Wijnand van Beveren  28.12.11  NED  10.6h   

5  Arthur Sweeney 

20.5.09  GBR  11.0h   

6  Bernard Marchand 

31.1.12  SUI  11.2h   

 

Semi-final (3 Sep); s1: 1 Strandberg 10.5h CR; 2 Osendarp 10.7h; 3 Marchand 



10.7h; 4 Manfred Kersch 19.9.13 GER 10.7h; 5 Ernest Page 27.9.10 GBR 10.8h; 6 

Gyula Gyenes 20.2.11 HUN 10.8h; s2: 1 Mariani 10.4h CR; 2 van Beveren 10.4h CR; 

3 Sweeney 10.5h; 4 Julien Saelens 8.8.20 BEL 10.6h NR; 5 József Sír 28.4.12 HUN 

11.0h; 6 Erik Sjøvall 18.5.11 NOR 11.0h. 

 

Heats (3 Sep); h1: 1 Osendarp 10.5h CR; 2 Saelens 10.6h NR; 3 Page 10.7h; 4 



Lennart Lindgren 14.4.15 SWE 10.8h; 5 Jean Jourdian 1.5.18 FRA 10.9h; h2: 1 

Strandberg 10.6h; 2 Sweeney 10.7h; 3 Sjøvall 10.7h; 4 François Mersch 9.6.13 LUX 

10.7h; 5 Bernard Zaslona 20.9.09 POL 10.9h; 6 Xaver Frick 22.2.13 LIE 12.5h; h3: 1 

van Beveren 10.6h; 2 Marchand 10.7h; 3 Gyenes 10.7h; 4 Dieudonne Devrint 

24.12.11 BEL 10.7h; h4: 1 Mariani 10.5h; 2 Sír 10.7h; 3 Kersch 10.7h; 4 Paul Hanni 3.1.14 

SUI 10.8h; 5 Jean Fusil 14.2.18 FRA 11.2h. 

 

200 metres Final (4 Sep) 

1  Martinus Osendarp  21.5.16  NED  21.2h  CR 

2  Jakob Scheuring 

29.10.12  GER  21.6h   

3  Alan Pennington 

4.4.16  GBR  21.6h   

4  Julien Saelens 

8.8.20  BEL  21.7h  NR 

5  Gyula Gyenes 

20.2.11  HUN  22.1h   

6  Kenneth Jenkins 

15.6.13  GBR  22.1h   

 

Semi-final (4 Sep); s1: 1 Osendarp 21.5h CR; 2 Jenkins 21.9h; 3 Gyenes 22.0h; 4 



Bernard Zaslona 20.9.09 POL 22.2h; 5 Bernard Marchand 31.1.12 SUI 22.6h; 6 

Dieudonne Devrint 24.12.11 BEL 22.7h; s2: 1 Scheuring 21.5h CR; 2 Pennington 

21.6h; 3 Saelens 21.7h NR; 4 Paul Hanni 3.1.14 SUI 21.8h; 5 Andre Dessus 3.10.14 

FRA 22.1h; József Sír 28.4.12 HUN DNS. 

 

Heats (4 Sep); h1: 1 Dessus 24.0h; 2 Hanni 26.6h; 3 Osendarp 27.0h; h2: 1 



Pennington 21.8h; 2 Gyenes 22.0h; 3 Marchand 22.3h; 4 Oscar Stolz 12 FRA 

22.4h; h3: 1 Saelens 21.8h NR; 2 Jenkins 22.2h; 3 Sír 22.5h; 4 Abdyl Kellezi ALB 

24.7h; 5 Xaver Frick 22.2.13 LIE 25.6h; h4: 1 Scheuring 22.3h; 2 Devrint 22.5h; 3 

Zaslona 22.5h; Ruudi Toomsalu 2.4.13 EST DNF. 

 

400 metres Final (4 Sep) 

1  Godfrey Brown 

21.2.15  GBR  47.4h  CR 

2  Karl Baumgarten 

31.12.14  NED  48.2h   

3  Erich Linnhoff 

23.5.14  GER  48.8h   

4  János Görkói 

10.9.16  HUN  48.9h   

5  Aarne Tammisto 

1.3.15  FIN  49.1h   

6  Bertil von Wachenfeldt  4.3.09  SWE  50.0h   

 

Heats (3 Sep); h1: 1 Brown 48.4h; 2 Görkói 49.2h; 3 Carl-Henrik Gustafsson 1.12.14 



SWE 49.8h; 4 Ottavio Missoni 11.2.21 ITA 50.3h; 5 Georges Meyer 17.4.14 SUI 

50.3h; 6 Abdyl Kellezi ALB 55.0h; h2: 1 Linnhoff 49.2h; 2 von Wachenfeldt 49.7h; 

3 Pierre Smet 12.7.13 BEL 50.4h; 4 Jean Cerutti 1.2.16 FRA 50.6h; 5 Feri Pletersek 11 

YUG 52.3h; József Vadas 18.9.11 HUN DQ; h3: 1 Tammisto 48.3h; 2 Baumgarten 

48.3h; 3 John Horsfall 26.2.12 GBR 49.5h; 4 Joseph Bertolino 16 FRA 49.5h; 5 

Charles Stein 1.1.11 LUX NT. 

 

800 metres Final (4 Sep) 

1  Rudolf Harbig 

8.11.13  GER  1:50.6h  CR NR 

2  Jacques Lévèque  1.10.17  FRA  1:51.8h   

3  Mario Lanzi 

10.10.14  ITA  1:52.0h   

4  Sjabbe Bouman 

15  NED  1:52.3h  NR 

5  Bertil Andersson  28.2.14  SWE  1:53.0h   

6  Tauno Peussa 

5.10.14  FIN  1:55.5h   

7  Paul Faure 

13  FRA  NT 

 

8  Lennart Nilsson 



6.9.14  SWE  NT 

 

9 Paul Minder 28.11.12 SUI NT; Gusztáv Harsányi 20.5.13 HUN DNF. 



 

Heats (3 Sep); h1: 1 Lanzi 1:53.6h; 2 Lévèque 1:54.1h; 3 Nilsson 1:54.2h; 4 Francis 

Handley 31.10.10 GBR 1:55.0h; h2: 1 Harbig 1:54.3h; 2 Andersson 1:54.9h; 3 Faure 

1:55.2h; 4 Ferenc Temesvári 5.1.16 HUN 1:55.4h; 5 Alfred Baldwin GBR 1:56.6h; 6 

Emil Gorsek 3.9.14 YUG 2:01.4h; 7 Charles Stein 1.1.11 LUX NT; h3: 1 Bouman 

1:56.8h; 2 Peussa 1:57.7h; 3 Harsányi 1:58.4h; 4 Minder 1:58.6h; 5 Eraldo Colombo 

9.2.18 ITA 1:58.8h; 6 Antonio Calado POR 1:58.8h; 7 Waclaw Gassowski 1.9.17 

POL 2:02.0h. 

 

1500 metres Final (5 Sep) 

1  Sydney Wooderson  30.8.14  GBR  3:53.6h  CR 

2  Joseph Mostert 

26.7.12  BEL  3:54.5h   

3  Luigi Beccali 

19.12.07  ITA  3:55.2h   

4  Niilo Hartikka 

23.4.09  FIN  3:56.5h   

5  Toivo Sarkama 

19.7.08  FIN  3:56.7h   

6  Jan Staniszewski 

18.5.13  POL  3:58.4h   

7  James Alford 

15.10.13  GBR  4:03.0h   

8  Ingvar Haglund 

14.6.11  SWE  4:08.2h   

9 Robert Goix 7.1.06 FRA 4:10.0h; Pierre Leichtnam 9.10.10 FRA DNF. 

 

Heats (3 Sep); h1: 1 Mostert 3:57.7h; 2 Sarkama 3:57.8h; 3 Wooderson 3:58.1h; 4 



Haglund 3:59.5h; 5 Goix 4:09.0h; 6 Renzo Zipoli 22.6.15 ITA 4:11.0h; 7 Frits de 

Ruyter 5.4.17 NED NT; h2: 1 Beccali 4:02.0h; 2 Hartikka 4:02.3h; 3 Alford 4:02.5h; 

4 Leichtnam 4:03.1h; 5 Staniszewski 4:03.6h; 6 Jean Deloge LUX 4:12.1h; Åke 

Jansson 3.3.16 SWE DNF. 

 

5000 metres Final (4 Sep)

 

1  Taisto Mäki 



2.12.10  FIN  14:26.8h  CR 

2  Henry Jonsson 

12.5.12  SWE  14:27.4h   

3  Kauko Pekuri 

16.12.12  FIN  14:29.2h   

4  Jack Emery 

27.12.13  GBR  14:46.2h   

5  Jozef Noji 

8.9.09  POL  14:47.8h   

6  Morrison Carstairs  18.6.16  GBR  14:51.3h   

7  András Csaplár 

16.11.12  HUN  14:52.4h   



European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

380 



8  Roger Rochard 

20.4.13  FRA  14:55.6h   

9 Odd Rasdal 6.7.11 NOR 15:01.0h; 10 Gottfried Utiger 28.3.12 SUI 15:42.0h; 11 Jean 

Deloge LUX 15:48.0h; Roger Normand 9.2.12 FRA DNF; István Simon 8.12.12 HUN 

DNF. 

 

10000 metres Final (5 Sep) 



1  Ilmari Salminen 

21.9.02  FIN  30:52.4h  CR 

2  Giuseppe Beviacqua  28.10.14  ITA  30:53.2h  NR 

3  Max Syring 

20.8.08  GER  30:57.8h   

4  Jenõ Szilágyi 

22.10.10  HUN  30:58.6h  NR 

5  Thore Tillman 

9.8.15  SWE  31:06.6h   

6  Janos Kelen 

11.2.11  HUN  31:16.6h   

7  Giuseppe Lippi 

15.4.04  ITA  31:51.6h   

8  André Sicard 

6.8.12  FRA  32:09.6h   

9 Erik Larsson 31.10.07 SWE 32:11.2h; 10 Alexis Dressus 10.11.12 FRA 32:22.2h. 

 

Marathon Final (4 Sep) 

1  Väinö Muinonen 

30.12.99  FIN  2:37:28.8h  CR 

2  Squire Yarrow 

28.7.05  GBR  2:39:03.0h   

3  Henry Palme 

4.9.07  SWE  2:42:13.6h   

4  Maurice Waltispurger 

6.1.11  FRA  2:44:28.0h   

5  Erich Puch 

18.3.12  GER  2:45:08.8h   

6  Eugen Bertsch 

22.5.07  GER  2:45:21.0h   

7  Desire Leriche 

20.5.05  FRA  2:48:21.6h   

8  Umberto De Florentis 

2.3.11  ITA  2:49:29.6h   

9 Giovanni Balbusse 25.3.08 ITA 2:50:40.4h; 10 Felix Meskens 14.2.06 BEL 

2:51:15.0h; 11 Ernst Meier 13 SUI 2:54:28.0h; 12 József Mucsi 11.9.13 HUN 3:03:14.6h; 

13 Francis O'Sullivan 9.5.05 GBR 3:05:06.4h; 14 Jean Mutti SUI 3:07:25.4h; Robert 

Nevens 2.5.14 BEL DNF. 

 

3000 metres steeple Final (5 Sep) 

1  Lars Larsson 

17.6.11  SWE  9:16.2h  CR 

2  Ludwig Kaindl 

13.12.14  GER  9:19.2h   

3  Alf Lindblad 

19.2.14  FIN  9:21.4h   

4  Kaarlo Tuominen 

9.2.08  FIN  9:28.6h   

5  Roger Cuzol 

18.8.16  FRA  9:42.2h   

6  Gaston Tinard 

15  FRA  9:43.0h   

7  Ferdinando Migliaccio  10.5.18  ITA  9:45.2h   

8  Waclaw Soldan 

8.12.12  POL  9:58.4h   

 

110 metre hurdles Final (4 Sep) 

1  Donald Finlay 

27.5.09  GBR  14.3h  CR AR 

2  Håkan Lidman 

31.1.15  SWE  14.5h   

3  Reindert Brasser  20.11.12  NED  14.8h   

4  John Thornton 

6.6.11  GBR  14.8h   

5  Karl Kumpmann  3.10.13  GER  15.3h   

6  Werner Christen  29.4.14  SUI  15.4h   

 

Heats (4 Sep); h1: 1 Finlay 14.4h CR; 2 Brasser 14.6h NR; 3 Svend Aage Thomsen 



20.2.11 DEN 15.4h; 4 Abel Elie 8.3.10 FRA 16.0h; h2: 1 Lidman 14.8h; 2 Christen 

15.4h; 3 Giorgio Oberweger 22.12.13 ITA 17.3h; 4 Christos Mantikas 07 GRE 18.0h; 

h3: 1 Kumpmann 14.8h; 2 Thornton 14.8h; 3 Rene Kunz 28.1.11 SUI 15.2h; 4 Jean-

François Brisson 29.7.18 FRA 15.7h. 

 

400 metre hurdles Final (4 Sep) 

1  Prudent Joye 

15.12.13  FRA  53.1h  CR 

2  József Kovács 

14.3.11  HUN  53.3h   

3  Kell Areskoug 

18.8.06  SWE  53.6h   

4  Georg Glaw 

16.6.13  GER  54.2h   

5  Friedrich-Wilhelm Holling  23.1.15  GER  54.6h   

6  Werner Kellerhals 

29.5.14  SUI  55.0h   

 

Heats (3 Sep); h1: 1 Joye 53.7h; 2 Areskoug 56.1h; 3 Per Riis 7.1.13 NOR 56.5h; 4 



John Barnes 16.5.11 GBR 57.3h; h2: 1 Kellerhals 54.8h NR; 2 Glaw 55.4h; 3 Christos 

Mantikas 07 GRE 55.5h; 4 Jacques André 22.2.19 FRA 58.5h; Jules Bosmans 23.4.14 

BEL DNF; h3: 1 Holling 54.6h; 2 Kovács 54.8h; 3 Giuseppe Russo 13.2.13 ITA 54.8h; 

4 Werner Christen 29.4.14 SUI 56.3h. 

 

High jump Final (5 Sep) 

1  Kurt Lundqvist  20.11.14  SWE  1.97   

2  Kalevi Kotkas 

10.8.13  FIN  1.94   

3  Lauri Kalima 

29.9.16  FIN  1.94   

4=  Åke Ödmark  29.10.16  SWE  1.90   

4=  Erik Stai 

29.11.15  NOR  1.90   

6=  Jean Moiroud 

14  FRA  1.85   

6=  Hubert Stubbs  17.8.16  GBR  1.85   

8  Janós Cserna 

3.1.19  HUN  1.85   

9= Josef Cespiva 14.11.13 TCH 1.80; 9= Jacques Mantran 22.1.18 FRA 1.80; 9= 

Ruggero Biancani 25.1.15 ITA 1.80; 13 Wim Spanjerdt 13 BEL 1.80; 14 J Wege LUX 

1.70. 

 

Pole vault Final (3 Sep) 



1  Karl Sutter 

10.5.14  GER  4.05  CR 

2  Bo Ljungberg 

21.11.11  SWE  4.00   

3  Pierre Ramadier 

22.5.02  FRA  4.00   

4  Wilhelm Schneider  9.7.07  POL  4.00   

5  Mario Romeo 

7.4.15  ITA  4.00   

6  Aulis Reinikka 

21.10.15  FIN  3.90   

7  Richard Webster 

31.12.14  GBR  3.80   

8  Richard Kiipsaar 

27.9.10  EST  3.70   

9 Ernst Larsen 24.2.10 DEN 3.70; 10 Svend Aage Thomsen 20.2.11 DEN 3.70; 11 

Robert Vintousky 19.6.02 FRA 3.50; 12 Carol Eilhardt 15 ROM 3.50; Frans van 

Peteghem 3.3.20 BEL NH; Viktor Zsuffka 9.7.10 HUN NH. 

 

Long jump Final (3 Sep)

 

1  Wilhelm Leichum  12.5.11  GER  7.65    CR 



2  Arturo Maffei 

9.11.09  ITA  7.61     

3  Luz Long 

27.4.13  GER  7.56     

4  István Gyuricza  22.10.13  HUN  7.27     

5  Ruudi Toomsalu 

2.4.13  EST  7.24     

6  William Breach 

23.6.16  GBR  7.16     

7  Jean Studer 

12.9.14  SUI  7.14     

8  Jean Baudry 

18  FRA  7.11     

9 François Mersch 9.6.13 LUX 7.05; 10 Robert Joanblancq 21.2.17 FRA 7.04; 11 Åke 

Stenqvist 31.1.14 SWE 7.01; 12 Grigorios Lambrakis 3.4.13 GRE 6.94; 13 Vilmos 

Vermes 11.9.15 HUN 6.82. 



European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

381 


 

Triple jump Final (4 Sep) 

1  Onni Rajasaari 

2.3.10  FIN  15.32    CR 

2  Jouko Norén 

14.12.14  FIN  14.95     

3  Karl Kotratsheck 

24.10.14  GER  14.73     

4  Ioannis Palamiotis  15.11.15  GRE  14.70    NR 

5  Vittorio Turco 

28.7.13  ITA  14.64     

6  Lennart Andersson  17.1.14  SWE  14.56     

7  Franco Bini 

24.7.15  ITA  13.96     

8  Jean Nichil 

7.3.19  FRA  13.88    NR 

9 Bicoku Sefedin ALB 13.68/ NR; 10 Max Roujoux 25.5.13 FRA 13.24; 11 François 

Mersch 9.6.13 LUX 12.93. 

 

Shot put Final (4 Sep) 

1  Aleksander Kreek  21.7.14  EST  15.83  CR 

2  Gerhard Stöck 

28.7.10  GER  15.59   

3  Hans Woellke 

18.2.11  GER  15.52   

4  Sulo Bärlund 

15.4.10  FIN  15.07   

5  Gunnar Bergh 

20.3.09  SWE  14.92   

6  Jaroslav Vítek 

14.1.15  TCH  14.77   

7  Angiolo Profeti 

23.5.18  ITA  14.67   

8  Witold Gierutto 

1.10.12  POL  14.41   

9 Jules Noël 27.1.03 FRA 14.35; 10 Roger Braconnot 3.1.06 FRA 14.12; 11 Kalevi 

Kotkas 10.8.13 FIN 13.92; 12 Jean Wagner 28.12.05 LUX 13.35. 

 

Discus throw Final (5 Sep) 

1  Willi Schröder 

7.3.12  GER  49.70   

2  Giorgio Oberweger  22.12.13  ITA  49.48   

3  Gunnar Bergh 

20.3.09  SWE  48.72   

4  Kalevi Kotkas 

10.8.13  FIN  48.63   

5  Adolfo Consolini 

5.1.17  ITA  48.02   

6  Jenõ Kulitzy 

2.7.08  HUN  47.19   

7  Jules Noël 

27.1.03  FRA  46.65   

8  Reidar Sørlie 

12.3.09  NOR  46.36   

9 Åke Hedvall 9.4.10 SWE 46.08; 10 Stylianos Floros 12 GRE 45.56; 11 Nicolaos 

Syllas 30.11.14 GRE 45.50; 12 Ernst Lampert 2.7.12 GER 44.38; 13 Paul Winter 6.2.06 

FRA 42.68; 14 Jaroslav Vítek 14.1.15 TCH 41.18; 15 Oskar Ospelt 27.7.08 LIE 39.80; 

16 Jean Wagner 28.12.05 LUX 38.17. 

 

Hammer throw Final (4 Sep) 

1  Karl Hein 

11.6.08  GER  58.77  CR 

2  Erwin Blask 

20.3.10  GER  57.34   

3  Oscar Malmbrandt  17.10.03  SWE  51.23   

4  Gösta Hannula 

11.3.02  FIN  49.84   

5  Joseph Wirtz 

5.9.12  FRA  48.75   

6  Silvio Nido 

05  SUI  46.68   

7  Jussi Anttalainen 

24.6.04  FIN  44.59   

8  Robert Saint-Pe 

16.7.99  FRA  42.61   

 

 



 

Javelin throw Final (3 Sep) 

1  Matti Järvinen 

18.2.09  FIN  76.87  CR 

2  Yrjö Nikkanen 

31.12.14  FIN  75.00   

3  József Várszegi 

7.9.10  HUN  72.78  NR 

4  Gustav Sule 

10.9.10  EST  70.50   

5  Friedrich Issak 

20.11.15  EST  70.23   

6  Lennart Atterwall  26.3.11  SWE  68.58   

7  Gerhard Stöck 

28.7.10  GER  65.34   

8  Oskar Ospelt 

27.7.08  LIE  58.83   

9 Roger Frinot 9.4.15 FRA 58.40; 10 Raffaele Drei 23.3.15 ITA 55.98; 11 Marc Dore 

15.2.05 FRA 52.18. 

 

Decathlon Final (4/5 Sep) 

1  Olle Bexell 

14.6.09  SWE  6687  (7214)  CR 

   11.5h 6.67 13.62 1.75 53.2h 15.7h 43.64 3.80 52.60 4:49.2h   

2  Witold Gierutto 

1.10.12  POL  6459  (7006)   

   11.4h 6.18 14.76 1.83 53.3h 16.3h 41.86 3.50 58.80 5:21.6h   

3  Joseph Neumann 

18.3.11  SUI  6228  (6664)   

   11.6h 6.54 12.57 1.60 50.1h 16.9h 36.82 2.90 60.10 4:45.4h   

4  Rudolf Glötzner 

1.2.17  GER  6173  (6492)   

   11.6h 6.50 12.42 1.70 53.3h 16.9h 34.83 3.50 55.18 4:47.2h   

5  Raymond Anet 

20.4.15  SUI  5918  (6118)   

   11.5h 6.14 10.21 1.65 51.8h 15.7h 32.80 3.30 44.68 4:42.0h   

6  Jerzy Plawczyk 

16.4.11  POL  5665  (5946)   

   12.0h 6.56 11.12 1.83 55.1h 16.7h 36.64 3.20 50.65 5:46.5h   

7  Jean Balezo 

22.12.15  FRA  5360  (5503)   

   11.5h 6.75 11.84 1.65 55.2h 18.2h 30.89 3.00 37.50 5:12.8h   

8  Hervé Mahé 

1.11.09  FRA  5138  (5346)   

   12.2h 5.73 12.13 1.70 57.9h 19.3h 35.52 3.10 49.84 5:15.2h   

Hans-Heinrich Sievert 1.12.09 GER DNF (11.3h 6.68 14.39 1.75); Emile Binet 27.1.08 

BEL DNF (11.5h 6.50 8.63 1.60).  

 

50 km walk Final (4 Sep) 

1  Harold Whitlock 

16.12.03  GBR  4:41:51  CR 

2  Herbert Dill 

31.12.08  GER  4:43:54   

3  Edgar Bruun 

4.8.05  NOR  4:44:35   

4  Fritz Bleiweiss 

27.11.11  GER  4:45:24   

5  Antonio De Maestri   

ITA  4:53:56   

6  Evald Segerström 

14.5.02  SWE  4:54:06   

7  Giuseppe Gobbato  28.5.04  ITA  4:56:20   

8  Antonius Toscani 

29.7.01  NED  4:58:36   

9 Vasile Firea 21.8.08 ROM 5:22:31; Jaroslav Stork 3.4.09 TCH DNF; Frank Bentley 

18.8.09 GBR DNF; Sune Carlsson 29.11.10 SWE DNF; Janis Dalins 5.11.04 LAT DNF; 

Thierry Mathot BEL DNF; Louis Cambrai 08 FRA DQ; Pierre Bussières FRA DQ. 

 

 

 

 


European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

382 



4x100 metres relay Final (5 Sep) 

1    


GER 

  

40.9h 



CR 

   Manfred Kersch; Gerd Hornberger; Karl Neckermann; Jakob Scheuring 

2    

SWE 


  

41.1h 


 

   Gösta Klemming; Åke Stenqvist; Lennart Lindgren; Lennart Strandberg 

3    

GBR 


  

41.2h 


 

   Maurice Scarr; Godfrey Brown; Arthur Sweeney; Ernest Page 

4    

ITA 


  

41.3h 


 

   Tullio Gonnelli; Gianni Caldana; Edoardo Daelli; Orazio Mariani  

   

NED 


 

DNF 


 

   Martinus Osendarp, Wijnand van Beveren; Tjeerd Boersma; Heinz 

Baumgarten 

   


SUI  

 

DQ 



 

   Fritz Seeger; Jean Studer; Bernard Marchand; Paul Hanni 

 

Heats (5 Sep); h1: 1 GER 41.1h (Manfred Kersch; Gerd Hornberger; Karl 



Neckermann; Jakob Scheuring); 2 GBR 41.4h (Maurice Scarr; Godfrey Brown; 

Arthur Sweeney; Ernest Page); 3 SWE 42.0h (Gösta Klemming; Åke Stenqvist; 

Lennart Lindgren; Lennart Strandberg); 4 FRA 42.2h (Victor Goldowski; Oscar 

Stolz; Andre Dessus; Jean Jourdian); h2: 1 ITA 42.1h (Tullio Gonnelli; Gianni 

Caldana; Edoardo Daelli; Orazio Mariani); 2 SUI 42.3h (Fritz Seeger; Jean Studer; 

Bernard Marchand; Paul Hanni); 3 NED 42.4h (Martinus Osendarp, Wijnand van 

Beveren; Tjeerd Boersma; Heinz Baumgarten); 4 HUN 42.8h (Gyula Gyenes; 

Janos Paizs; József Kovács; József Sír). 

 

4x400 metres relay Final (5 Sep) 

1    


GER 

  

3:13.7h 



CR 

   Herman Blazejezak; Manfred Bues; Erich Linnhoff; Rudolf Harbig 

2    

GBR 


  

3:14.9h 


 

   John Barnes,; Alan Pennington; Godfrey Brown 

3    

SWE 


  

3:17.3h 


 

   Lars Nilsson; Carl-Henrik Gustafsson; Bertil Thomasson; Bertil von 

Wachenfeldt 

4    


FRA 

  

3:18.3h 



 

   Joseph Bertolino; André Gardien; Jacques Lévèque; Prudent Joye 

5    

ITA 


  

3:19.7h 


 

   Angelo Ferrario; Gioacchino Dorascenzi; Otello Spampani; Mario Lanzi 

   

6    


HUN 

  

3:22.9h 



 

  

Gyula Gyenes; Ferenc Temesvári; József Vadas; János Görkói 



 

 

 



WOMEN 

100 metres Final (17 Sep) 

1  Stanislawa Walasiewicz  11.4.11  POL  11.9h  CR 

2  Kathe Krauss 

29.1.06  GER  12.0h   

3  Fanny Blankers-Koen 

26.4.18  NED  12.0h   

4  Dorothy Saunders 

22.1.15  GBR  12.3h   

5  Ida Ehrl 

22.4.20  GER  12.3h   

6  Emmy Albus 

13.12.11  GER  12.4h   

 

Semi-final (17 Sep); s1: 1 Walasiewicz 11.9h CR; 2 Albus 12.3h; 3 Saunders 12.3h; 4 



Audrey Brown 24.5.13 GBR 12.4h; 5 Rózalia Nagy HUN 13.0h; 6 Siegfrid Sivertsen 

5.10.13 NOR 13.0h; s2: 1 Krauss 12.0h; 2 Koen 12.1h; 3 Ehrl 12.3h; 4 Betty Lock 7.5.21 

GBR 12.5h; 5 Ilona Balla HUN 13.2h; Martha Wretman 26.1.17 SWE DNF. 

 

Heats (17 Sep); h1: 1 Walasiewicz 11.9h CR; 2 Lock 12.3h; 3 Anna Van Rossum BEL 



13.4h; 4 Ella Undli 21.6.18 NOR 13.6h; h2: 1 Krauss 12.4h; 2 Nagy 13.2h; 3 Ilse Uus 

8.5.16 EST 13.4h; h3: 1 Koen 12.2h; 2 Brown 12.3h; 3 Aashild Brandvold 17.3.16 NOR 

13.2h; 4 Barbara Ksiazkiewicz 2.8.13 POL 99.9h; 5 Alma Parmson 3.5.15 EST 99.9h; 

h4: 1 Ehrl 12.3h; 2 Saunders 12.4h; 3 Alida Niklase 19 LAT 13.2h; 4 Sarolta Fehér 

HUN 13.6h; h5: 1 Wretman 12.4h; 2 Sivertsen 12.7h; 3 Otylia Kaluza 23.5.07 POL 

13.2h; h6: 1 Albus 12.6h; 2 Balla 13.0h. 

 



Do'stlaringiz bilan baham:
1   ...   206   207   208   209   210   211   212   213   ...   312


Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©fayllar.org 2017
ma'muriyatiga murojaat qiling