Tistics handbook european athletics championships


Download 41 Mb.

bet247/312
Sana15.02.2017
Hajmi41 Mb.
1   ...   243   244   245   246   247   248   249   250   ...   312

 

Javelin throw Final (19 Aug) 

1  Tanja Damaske 

16.11.71  GER  69.10   

2  Tatyana Shikolenko 

10.5.68  RUS  66.92   

3  Mikaela Ingberg 

29.7.74  FIN  64.92   

4  Trine Hattestad (Solberg)  18.4.66  NOR  63.16   

5  Heli Rantanen 

26.2.70  FIN  62.34   

6  Steffi Nerius 

1.7.72  GER  62.08   

7  Claudia Coslovich 

26.4.72  ITA  60.73   

8  Nikolett Szabó 

3.3.80  HUN  60.56   

9 Miréla Manjani 21.12.76 GRE 58.65; 10 Felicia Moldovan (Tilea) 29.9.67 ROM 

58.30; 11 Ewa Rybak 22.12.74 POL 56.65; 12 Rita Ramanauskaite 22.2.70 LTU 55.53. 

 

Qualification (18 Aug); qA: 1 Ingberg 64.49; 2 Hattestad 62.55; 3 Shikolenko 



62.01; 4 Szabó 60.64; 5 Rybak 60.34; 6 Ramanauskaite 60.26; 7 Taina Kolkkala 

(Uppa) 24.10.76 FIN 58.01; 8 Dörthe Friedrich (Barby) 21.6.73 GER 57.12; 9 Nadine 

Auzeil 19.8.64 FRA 52.21; qB: 1 Nerius 66.04; 2 Manjani 65.14; 3 Tilea 61.96; 4 

Rantanen 60.90; 5 Damaske 60.63; 6 Coslovich 59.85; 7 Nikola Brejchová 

(Tomecková) 25.6.74 CZE 59.65; 8 Nadiya Kobryn 21.1.72 UKR 57.70; 9 Agnes 

Preisinger 3.8.73 HUN 55.92; 10 Eufemija Štorga 7.10.75 SLO 53.73.  

 

Heptathlon Final (23 Aug) 

1  Denise Lewis 

27.8.72  GBR  6559     

   13.59/-0.7 1.83 15.27 24.75/-0.5 6.59/1.4 50.16 2:20.38   

2  Urszula Wlodarczyk 

22.12.65  POL  6460     

   13.42/-0.7 1.80 14.48 24.33/0.1 6.28/0.6 45.29 2:11.75   

3  Natallia Sazanovich 

15.8.73  BLR  6410     

   13.40/-0.7 1.80 14.24 23.62/-0.5 6.50/0.0 43.96 2:22.51   

4  Remigija Nazaroviene 

2.6.67  LTU  6394     

   13.46/-0.7 1.80 14.25 24.32/-0.5 6.25/-1.0 45.23 2:14.21   

5  Irina Belova 

27.3.68  RUS  6375     

   13.59/-1.7 1.80 12.81 24.16/-0.5 6.24/-0.6 44.37 2:07.30   

6  Sabine Braun 

19.6.65  GER  6259     

   13.52/-0.7 1.80 14.11 24.69/-0.5 6.20/1.3 47.35 2:21.96   

7  Karin Ertl (Specht) 

23.6.74  GER  6239     

   13.67/-0.7 1.86 13.11 24.60/-0.5 6.31/-0.8 41.44 2:17.43   

8  Marie Collonvillé 

23.11.73  FRA  6218     

   13.83/-1.7 1.83 12.19 24.86/-1.5 6.13/0.5 47.28 2:12.53 

 

9 Natalya Roshchupkina 13.1.78 RUS 6122 (14.11/-1.7 1.80 13.29 23.82/-0.5 5.89/0.7 



43.65 2:15.72); 10 Gertrud Bacher-Schöf (Bacher) 28.2.71 ITA 6088 (14.08/-1.7 1.77 

12.97 24.56/0.1 5.93/1.0 43.20 2:09.65); 11 Tiia Hautala 3.4.72 FIN 5851 (14.10/-0.4 

1.74 12.97 25.62/-1.5 5.95/-1.4 43.41 2:17.24); 12 Katerina Nekolná 23.6.75 CZE 5778 

(14.08/-0.4 1.68 12.46 24.97/0.1 5.92/0.6 41.59 2:16.20); 13 Enikõ Kiss 23.9.75 HUN 

5762 (14.16/-0.4 1.83 11.39 25.17/0.1 6.05/0.5 38.34 2:21.86); 14 Imma Clopés 19.1.68 

ESP 5645 (14.31/-0.4 1.71 12.88 25.65/-1.5 5.82/0.4 42.45 2:22.75); 15 Sophie Marrot 

13.2.75 FRA 5616 (13.71/-0.7 1.68 11.56 24.90/0.1 5.83/1.5 38.21 2:21.23); Elzbieta 

Lasota-Raczka 19.11.70 POL DNF (14.58/-0.4 1.74 12.01 26.07/-1.5 5.83/1.5 42.26); 

Nathalie Teppe 22.5.72 FRA DNF (14.61/-1.7 NH); Maria Kamrowska-Nowak 

11.3.66 POL DNF (14.08/-0.4 1.68 15.05 25.65/-1.5); Diana Koritskaya 27.2.75 RUS 

DNF (13.79/-1.7 1.68 12.96 24.43/0.1).  

 

10 km walk Final (20 Aug) 

1  Annarita Sidoti 

25.7.69  ITA  42:49   

2  Erica Alfridi 

22.2.68  ITA  42:54   

3  Susana Feitor 

28.1.75  POR  42:55  NR 

4  Mária Urbanik-Rosza  12.2.67  HUN  42:59   

5  María Vasco 

26.12.75  ESP  43:02  NR 


European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

496 



6  Katarzyna Radtke 

31.8.69  POL  43:09   

7  Nadezhda Ryashkina  22.1.67  RUS  43:37   

8  Olga Kardopoltseva  11.9.66  BLR  43:38   

9 Kjersti Plätzer (Tysse) 18.1.72 NOR 43:49 NR; 10 Natalya Misyulya 14.4.66 BLR 

43:55; 11 Elisabetta Perrone 9.7.68 ITA 44:04; 12 Claudia Stef (Iovan) 25.2.78 ROM 

44:10; 13 Tatyana Ragozina 3.9.64 UKR 44:17; 14 Ildikó Ilyés 28.8.66 HUN 44:52; 15 

Valentina Tsybulskaya 19.2.68 BLR 45:22; 16 Celia Marcén 6.12.73 ESP 45:34; 17 

Nora Genebrier-Leksir (Leksir) 13.5.74 FRA 45:38; 18 Lisa Kehler 15.3.67 GBR 

45:42; 19 Jolanta Dukure 20.9.79 LAT 45:51; 20 Denise Friedenberger 22.5.76 GER 

46:18; 21 Sonata Milušauskaite 21.8.73 LTU 46:32; 22 Olga Panfyorova 21.8.77 RUS 

47:20; 23 Gillian O'Sullivan 21.8.76 IRL 48:24; 24 Hanne Liland 7.8.69 NOR 48:57; 

Anita Liepina 17.11.67 LAT DNF; Melanie Seeger 8.1.77 GER DNF; Encarna 

Granados 30.1.72 ESP DNF; Kathrin Boyde 4.12.70 GER DQ; Anikó Szebenszky 

12.8.65 HUN DQ; Norica Cîmpean 22.3.72 ROM DQ; Vera Nacharkina 17.2.68 

RUS DQ. 


 

4x100 metres relay Final (22 Aug) 

1    


FRA 

  

42.59 



 

   Katia Benth; Frédérique Bangue; Sylviane Félix; Christine Arron 

2    

GER 


  

42.68 


 

   Melanie Paschke; Gabi Rockmeier; Birgit Rockmeier; Andrea Philipp 

3    

RUS 


  

42.73 


 

   Oksana Ekk; Galina Malchugina; Natalya Voronova; Irina Privalova 

4    

UKR 


  

43.58 


 

   Irina Pukha; Tatyana Bonenko; Anzhelika Shevchuk; Anzhela Kravchenko 

5    

GRE 


  

44.01 


 

   Maria Tsoni; Ekaterini Koffa; Panayióta Koutroúli; Ekateríni Thánou 

6    

FIN 


  

44.10 


 

   Heidi Hannula; Sanna Kyllönen (Hernesniemi); Johanna Manninen; Heli 

Koivula-Kruger 

7    


ITA 

  

44.46 



 

   Elena Apollonio; Manuela Grillo; Maria Ruggeri; Manuela Levorato 

8    

BLR 


  

44.76 


 

   Tatyana Barashko; Margarita Molchan; Natallia Salahub; Natallia 

Safronnikova 

 

Heats (22 Aug); h1: 1 GER 43.23 (Melanie Paschke; Gabi Rockmeier; Birgit 



Rockmeier; Andrea Philipp); 2 RUS 43.56 (Oksana Ekk; Galina Malchugina; 

Natalya Voronova; Irina Privalova); 3 UKR 43.60 (Irina Pukha; Tatyana Bonenko; 

Anzhelika Shevchuk; Anzhela Kravchenko); 4 BLR 44.41 (Tatyana Barashko; 

Margarita Molchan; Natallia Salahub; Natallia Safronnikova); 5 HUN 44.76 

(Petronella Árva; Eniko Szabó; Eva Barati; Tünde Vaszi); 6 POR 44.87 (Maria 

Carmo Tavares; Natália Moura; Lucrécia Jardim; Severina Cravid); h2: 1 FRA 

42.87 (Katia Benth; Frédérique Bangue; Sylviane Félix; Christine Arron); 2 GRE 

44.32 (Maria Tsoni; Ekaterini Koffa; Panayióta Koutroúli; Ekateríni Thánou); 3 

ITA 44.41 (Elena Apollonio; Manuela Grillo; Maria Ruggeri; Manuela Levorato); 4 

FIN 44.59 (Heidi Hannula; Sanna Kyllönen (Hernesniemi); Johanna Manninen; 

Heli Koivula-Kruger); 5 ESP 44.64 (Carme Blay; Elena Córcoles; Arantxa Iglesias; 

Susana Martín); POL DQ (Agnieszka Rysiukiewicz; Kinga Leszczynska; Monika 

Borejza; Ireina Sznajder). 

 

4x400 metres relay Final (23 Aug) 

1    

GER 


  

3:23.03 


 

   Anke Feller; Uta Rohländer-Fromm; Silvia Rieger; Grit Breuer 

2    

RUS 


  

3:23.56 


 

   Natalya Khrushchelyova; Svetlana Goncharenko; Yekaterina Bakhvalova; 

Olga Kotlyarova 

3    


GBR 

  

3:25.66 



 

   Donna Fraser; Vicki Kennedy; Katharine Merry; Allison Curbishley 

4    

ROM 


  

3:27.24 


NR 

   Otilia Ruicu; Alina Rîpanu; Mariana Florea; Ionela Manolache 

5    

CZE 


  

3:37.54 


 

   Jitka Burianová; Ludmila Formanová; Hana Benešová; Helena Fuchsová 

6    

FRA 


  

3:27.61 


 

   Francine Landre; Anita Mormand; Marie-Françoise Opheltes; Viviane 

Dorsile 

7    


ITA 

  

3:29.31 



 

   Patrizia Spuri; Francesca Carbone; Fabiola Piroddi; Virna De Angeli 

8    

HUN 


  

3:31.83 


 

   Annamária Bori; Barbara Petráhn; Orsolya Dóczi; Judit Szekeres 

 

Heats (22 Aug); h1: 1 CZE 3:29.83 (Jitka Burianová; Ludmila Formanová; Hana 



Benešová; Helena Fuchsová); 2 GER 3:29.84 (Anke Feller; Anja Knippel; Martina 

Breu; Silvia Rieger); 3 GBR 3:29.90 (Vicki Kennedy; Michelle Thomas; Tasha 

Danvers-Smith; Allison Curbishley); 4 HUN 3:30.24 (Annamária Bori; Barbara 

Petráhn; Orsolya Dóczi; Judit Szekeres); h2: 1 RUS 3:26.21 (Svetlana 

Goncharenko; Yekaterina Kulikova; Yekaterina Bakhvalova; Natalya 

Khrushchelyova); 2 ROM 3:28.60 (Otilia Ruicu; Alina Rîpanu; Mariana Florea; 

Ionela Manolache); 3 ITA 3:29.14 (Monika Niederstätter; Francesca Carbone; 

Fabiola Piroddi; Virna De Angeli); 4 FRA 3:29.67 (Francine Landre; Anita 

Mormand; Marie-Françoise Opheltes; Fabienne Ficher); 5 BLR 3:37.55 (Natallia 

Salahub; Nelli Voronkova; Tatyana Kurochkina; Anna Kozak) 

 

 

 

 

18th European Athletics Championships 

 

MÜNCHEN 6

th

-11

 th

 August 2002 

 

MEN 

 

100 metres Final (7 Aug), Wind: -0.3 

1  Dwain Chambers 

5.4.78  GBR  9.96  CR 

2  Francis Obikwelu 

22.11.78  POR  10.06  NR 

3  Darren Campbell 

12.9.73  GBR  10.15   

4  Roland Németh 

19.9.74  HUN  10.27   

5  Markus Pöyhönen 

25.10.78  FIN  10.31   

6  Aimé-Issa Nthépé 

26.6.73  FRA  10.32   

7  Aristotélis Gavélas 

10.11.78  GRE  10.36   

  Yeóryios Theodorídis  12.12.72  GRE  DQ   

 

Semi-final (7 Aug); s1 (0): 1 Chambers 10.12; 2 Nthépé 10.31; 3 Gavélas 10.34; 4 



Pöyhönen 10.35; 5 Troy Douglas 30.11.62 NED 10.36; 6 Jason Gardener 17.9.75 

GBR 10.36; 7 Anatoliy Dovhal 29.1.76 UKR 10.40; 8 Matic Osovnikar 19.1.80 SLO 

10.49; s2 (0.1): 1 Obikwelu 10.12; 2 Theodorídis 10.24; 3 Campbell 10.30; 4 Németh 

10.32; 5 Rok Predanic 28.8.77 SLO 10.33; 6 Konstantin Rurak 9.4.74 UKR 10.38; 7 

Marc Blume 28.12.73 GER 10.38; 8 John Ertzgaard 18.6.77 NOR 10.45. 

 

Second round (6 Aug); q1 (-0.1): 1 Theodorídis 10.25; 2 Gardener 10.28; 3 Douglas 



10.35; 4 Ertzgaard 10.42; 5 Francesco Scuderi 4.10.77 ITA 10.42; 6 Aleksandr 

European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

497 


Ryabov 22.12.75 RUS 10.51; 8 Alexander Kosenkow 14.3.77 GER 10.53; q2 (0.5): 1 

Nthépé 10.31; 2 Pöyhönen 10.32; 3 Predanic 10.33; 4 Rurak 10.36; 5 Geir Moen 

26.6.69 NOR 10.41; 6 Panayiótis Sarrís 14.9.75 GRE 10.46; 7 Aleksandr Smirnov 

25.2.74 RUS 10.48; 8 Piotr Balcerzak 25.6.75 POL 10.50; q3 (-0.6): 1 Campbell 

10.29; 2 Németh 10.32; 3 Obikwelu 10.33; 4 Gavélas 10.35; 5 Tommi Hartonen 

12.5.77 FIN 10.42; 6 Marc Kochan 30.12.78 GER 10.62; 7 Luca Simoni 28.3.77 ITA 

10.63; 8 Jirí Vojtík 2.7.81 CZE 10.70; q4 (0.1): 1 Chambers 10.08; 2 Blume 10.29; 3 

Dovhal 10.30; 4 Osovnikar 10.38; 5 Maurizio Checcucci 26.2.74 ITA 10.39; 6 

Fabrice Calligny 7.11.81 FRA 10.46; 7 Stefan Koivikko 5.10.75 FIN 10.49; 8 Aham 

Okeke 19.8.69 NOR 10.50. 

 

Heats (6 Aug); h1 (0.2): 1 Chambers 10.23; 2 Blume 10.33; 3 Pöyhönen 10.35; 4 



Moen 10.39; 5 Balcerzak 10.51; 7 Vojtík 10.54; 8 Alex Porkhomovski 12.8.72 ISR 

10.61; h2 (0.2): 1 Obikwelu 10.38; 2 Dovhal 10.39; 3 Ertzgaard 10.43; 4 Calligny 

10.47; 5 Patrik Lövgren 12.10.75 SWE 10.56; 6 Sergey Bychkov 1.9.75 RUS 10.58; 7 

Slobodan Spasic 16.5.77 YUG 10.81; h3 (0.4): 1 Theodorídis 10.24; 2 Campbell 

10.36; 3 Kosenkow 10.44; 4 Predanic 10.45; 5 Okeke 10.49; 6 Koivikko 10.55; 7 

Kostyantyn Vasyukov 10.1.81 UKR 10.57; 8 Sergejs Inšakovs 27.12.71 LAT 10.62; h4 

(0): 1 Nthépé 10.35; 2 Hartonen 10.46; 3 Gavélas 10.47; 4 Checcucci 10.48; 5 

Douglas 10.50; 6 Orkatz Beitia 18.4.79 ESP 10.58; 7 Boštjan Fridrih 20.9.79 SLO 

10.59; h5 (1): 1 Németh 10.24; 2 Gardener 10.29; 3 Osovnikar 10.43; 4 Simoni 10.48; 

5 Smirnov 10.50; 6 Kochan 10.50; 7 Gian Nicola Berardi 21.2.79 SMR 10.73; 8 

Anninos Marcoullides 8.2.71 CYP 10.80; h6 (-0.7): 1 Rurak 10.37; 2 Scuderi 10.39; 3 

Sarrís 10.39; 4 Dejan Vojnovic 23.3.75 CRO 10.39; 5 Ryabov 10.55; 6 Ryszard 

Pilarczyk 5.11.75 POL 10.61; 7 Sébastien Gattuso 28.6.71 MON 10.70; 8 Gideon 

Jablonka 30.10.77 ISR 10.74. 

 

200 metres Final (9 Aug), Wind: -0.5 

1  Konstadínos Kedéris  11.7.73  GRE  19.85  NR CR 

2  Francis Obikwelu 

22.11.78  POR  20.21  NR 

3  Marlon Devonish 

1.6.76  GBR  20.24   

4  Christian Malcolm 

3.6.79  GBR  20.30   

5  Marcin Jedrusinski 

28.8.81  POL  20.31   

6  Marco Torrieri 

14.5.78  ITA  20.68   

7  Troy Douglas 

30.11.62  NED  20.73    

  Marcin Urbas 

17.9.76  POL  DNF   

 

Semi-final (9 Aug); s1 (-0.5): 1 Jedrusinski 20.46; 2 Obikwelu 20.48; 3 Malcolm 



20.54; 4 Torrieri 20.78; 5 Martin Brinarský 23.1.76 SVK 20.97; 6 Gary Ryan 12.6.72 

IRL 20.98; 7 Ronald Pognon 16.11.82 FRA 21.04; 8 Geir Moen 26.6.69 NOR 21.21; s2 

(0.2): 1 Kedéris 20.18; 2 Devonish 20.23; 3 Urbas 20.60; 4 Douglas 20.64; 5 

Anninos Marcoullides 8.2.71 CYP 20.69; 6 Alessandro Cavallaro 22.2.80 ITA 

21.01; 7 Tommi Hartonen 12.5.77 FIN 21.04; John Ertzgaard 18.6.77 NOR DNF. 

 

Second round (8 Aug); q1 (-1.8): 1 Urbas 20.86; 2 Torrieri 20.90; 3 Marcoullides 



21.04; 4 Ertzgaard 21.14; 5 Jirí Vojtík 2.7.81 CZE 21.16; 6 Johan Engberg 11.10.81 SWE 

21.21; 7 Sergey Blinov 4.1.77 RUS 21.32; Darren Campbell 12.9.73 GBR DQ; q2 (-

0.8): 1 Kedéris 20.29; 2 Devonish 20.41; 3 Douglas 20.78; 4 Moen 20.85; 5 

Hartonen 20.90; 6 Oleg Sergeyev 9.3.75 RUS 21.11; Johan Wissman 2.12.82 SWE 

DNF; q3 (-0.3): 1 Jedrusinski 20.37; 2 Obikwelu 20.60; 3 Malcolm 20.66; 4 

Brinarský 20.83; 5 Ryan 20.98; 6 Pognon 20.99; 7 Cavallaro 21.01; 8 Erik Wahn 

9.4.80 SWE 21.06. 

 

Heats (8 Aug); h1 (0.8): 1 Urbas 20.71; 2 Malcolm 20.82; 3 Pognon 20.84; 4 



Sergeyev 21.06; 5 Sergejs Inšakovs 27.12.71 LAT 21.20; 6 Anastásios Goúsis 7.7.79 

GRE 21.22; 7 Gideon Jablonka 30.10.77 ISR 21.26; h2 (-0.2): 1 Campbell 20.66; 2 

Brinarský 20.75; 3 Wissman 20.97; 4 Cavallaro 21.03; 5 Steffen Otto 9.9.80 GER 

21.24; 6 Matic Osovnikar 19.1.80 SLO 21.55; 7 Dmitriy Chumichkin 27.2.81 AZE 

21.72; h3 (-0.2): 1 Devonish 20.81; 2 Torrieri 20.89; 3 Blinov 20.99; 4 Wahn 21.02; 5 

Julián Martínez 9.2.80 ESP 21.13; 6 Paul Brizzel 3.10.76 IRL 21.32; h4 (0.8): 1 

Obikwelu 20.55; 2 Jedrusinski 20.57; 3 Moen 20.68; 4 Hartonen 20.87; 5 Vojtík 

20.88; 6 Ryan 20.93; 7 Christian Birk 8.10.75 DEN 21.15; h5 (0.1): 1 Kedéris 20.55; 2 

Douglas 20.81; 3 Engberg 20.83; 4 Marcoullides 20.87; 5 Ertzgaard 20.88; 6 

Emanuele Di Gregorio 13.12.80 ITA 21.04; 8 Paul Hession 27.1.83 IRL 21.28. 

 

400 metres Final (8 Aug) 

1  Ingo Schultz 

26.7.75  GER  45.14   

2  David Canal 

7.12.78  ESP  45.24   

3  Daniel Caines 

15.5.79  GBR  45.28   

4  Marek Plawgo 

25.2.81  POL  45.40   

5  Zsolt Szeglet 

4.5.77  HUN  45.74   

6  Cédric Van Branteghem  13.3.79  BEL  45.95   

7  Karel Bláha 

1.6.75  CZE  46.21   

  Tim Benjamin 

2.5.82  GBR  DNS   

 

Semi-final (7 Aug); s1: 1 Caines 45.35; 2 Schultz 45.49; 3 Plawgo 45.83; 4 Szeglet 



45.84; 5 Paul McKee 15.11.77 IRL 45.92; 6 Stilianós Dimótsios 13.11.74 GRE 45.98; 7 

Yuriy Borzakovskiy 12.4.81 RUS 46.04; 8 Radek Zachoval 6.7.78 CZE 46.24; s2: 1 

Canal 45.86; 2 Van Branteghem 45.94; 3 Benjamin 46.07; 4 Bláha 46.15; 5 Piotr 

Rysiukiewicz 14.7.74 POL 46.15; 6 Bastian Swillims 9.12.82 GER 46.19; 7 Andrey 

Semyonov 16.8.77 RUS 46.51; Marc Raquil 2.4.77 FRA DNF. 

 

Heats (6 Aug); h1: 1 Raquil 45.70; 2 Canal 45.75; 3 Swillims 46.20; 4 Zachoval 



46.25; 5 Borzakovskiy 46.28; 6 Alessandro Attene 10.9.77 ITA 46.54; 7 David 

McCarthy 16.7.83 IRL 47.30; 8 Viktors Lacis 28.11.77 LAT 47.40; h2: 1 Schultz 

45.79; 2 McKee 46.03; 3 Benjamin 46.15; 4 Dimótsios 46.46; 5 Christian Birk 

8.10.75 DEN 46.64; 6 Matija Šestak 30.12.72 SLO 46.97; 7 Yevgeniy Lebedev 

19.2.81 RUS 47.08; h3: 1 Plawgo 45.97; 2 Van Branteghem 46.23; 3 Semyonov 

46.54; 4 Sean Baldock 3.12.76 GBR 46.62; 5 Rob Daly 26.1.78 IRL 46.67; 6 Dmitrijs 

Milkevics 6.12.81 LAT 46.87; 7 Andrea Barberi 15.1.79 ITA 47.14; h4: 1 Bláha 46.03; 

2 Caines 46.06; 3 Szeglet 46.23; 4 Rysiukiewicz 46.44; 6 Ioan Vieru 4.1.79 ROM 

46.54; 7 Marco Salvucci 25.4.76 ITA 46.70; 8 Anastásios Goúsis 7.7.79 GRE 46.94. 

 

800 metres Final (11 Aug) 

1  Wilson Kipketer  12.12.70  DEN  1:47.25   

2  André Bucher 

19.10.76  SUI  1:47.43   

3  Nils Schumann 

20.5.78  GER  1:47.60   

4  Pawel Czapiewski  30.3.78  POL  1:47.92   

5  Arnoud Okken 

20.4.82  NED  1:48.39   

6  Bram Som 

20.2.80  NED  1:48.56   

7  René Herms 

17.7.82  GER  1:48.86   

8  Nicolas Aïssat 

24.7.80  FRA  1:49.16   

 

Semi-final (10 Aug); s1: 1 Schumann 1:48.01; 2 Okken 1:48.22; 3 Czapiewski 1:48.37; 



4 Joeri Jansen 28.5.79 BEL 1:48.62; 5 James McIlroy 30.12.76 GBR 1:49.15; 6 Stefan 

Beumer 28.4.81 NED 1:49.60; 7 Miguel Quesada 18.9.79 ESP 1:49.83; 8 Florent 

Lacasse 21.1.81 FRA 1:50.41; s2: 1 Kipketer 1:46.56; 2 Herms 1:46.77; 3 Aïssat 1:46.89; 

4 Bucher 1:47.08; 5 Som 1:47.20; 6 Rizak Dirshe 5.1.72 SWE 1:47.38; 7 Antonio 

Manuel Reina 13.6.81 ESP 1:47.41; 8 Grzegorz Krzosek 10.1.76 POL 1:47.82. 

 

Heats (9 Aug); h1: 1 Reina 1:47.52; 2 Beumer 1:47.66; 3 Aïssat 1:48.07; 4 Christian 



Neunhäuserer 21.6.78 ITA 1:48.25; 5 Tom Omey 24.4.75 BEL 1:48.27; 6 Alibey 

Sükürov 2.5.77 AZE 1:49.27; 7 Fernando Almeida 22.6.81 POR 1:50.81; 8 Dominic 

Carroll 15.11.83 GIB 1:58.22; h2: 1 Som 1:47.52; 2 Czapiewski 1:47.53; 3 Jansen 1:47.71; 

4 Quesada 1:47.85; 5 Ramil Aritkulov 1.3.78 RUS 1:48.15; 6 Vanco Stojanov 9.11.77 

MKD 1:48.31; 7 Franck Barré 15.7.77 FRA 1:48.68; h3: 1 Herms 1:47.07; 2 Kipketer 

1:47.29; 3 Bucher 1:47.48; 4 McIlroy 1:47.67; 5 Krzosek 1:47.98; 6 Dmitriy 

Bogdanov 11.4.79 RUS 1:48.15; Khaled Azerkan 2.1.73 SWE DNF; h4: 1 Schumann 

1:46.90; 2 Okken 1:47.22; 3 Dirshe 1:47.36; 4 Lacasse 1:47.74; 5 Panayiótis 

Stroubákos 8.9.72 GRE 1:48.00; 6 Wilson Kirwa 28.12.74 FIN 1:48.23; 7 Anthony 

Whiteman 13.11.71 GBR 1:50.60. 

 

1500 metres Final (8 Aug) 

1  Mehdi Baala 

17.8.78  FRA  3:45.25   

2  Reyes Estévez 

2.8.76  ESP  3:45.25   

3  Rui Silva 

3.8.77  POR  3:45.43   

4  Fouad Chouki 

1.10.78  FRA  3:45.46   

5  Juan Carlos Higuero  3.8.78  ESP  3:45.81   

6  Michael East 

20.1.78  GBR  3:46.30   

7  Christian Obrist 

20.11.80  ITA  3:46.57   

8  Marko Koers 

3.11.72  NED  3:46.68   

9 Anthony Whiteman 13.11.71 GBR 3:47.10; 10 Lorenzo Perrone 26.9.81 ITA 

3:47.43; 11 José Antonio Redolat 17.2.76 ESP 3:48.28; 12 John Mayock 26.10.70 



European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

498 



GBR 3:48.41. 

 

Heats (6 Aug); h1: 1 Baala 3:46.71; 2 Redolat 3:46.94; 3 Koers 3:47.16; 4 Whiteman 



3:47.40; 5 Luís Feiteira 21.4.73 POR 3:47.66; 6 Ivan Heshko 19.8.79 UKR 3:47.76; 7 

Panayiótis Stroubákos 8.9.72 GRE 3:47.94; 8 James Nolan 27.1.77 IRL 3:48.48; 9 

Franek Haschke 28.3.80 GER 3:48.56; 10 Lorenzo Lazzari 23.8.74 ITA 3:49.06; 11 

Aleš Tomic 13.4.77 SLO 3:50.19; h2: 1 Estévez 3:40.47; 2 Silva 3:40.84; 3 Chouki 

3:41.36; 4 Obrist 3:41.63; 5 East 3:41.83; 6 Mayock 3:42.82; 7 Higuero 3:42.82; 8 

Perrone 3:43.02; 9 Peter Philipp 18.2.72 SUI 3:44.30; 10 Mattias Norling 1.6.77 

SWE 3:45.28. 

 

5000 metres Final (11 Aug) 

1  Alberto García 

22.2.71  ESP  13:38.18   

2  Ismaïl Sghyr 

16.3.72  FRA  13:39.81   

3  Serhiy Lebid 

15.7.75  UKR  13:40.00   

4  Roberto García 

20.8.75  ESP  13:40.85   

5  Kamiel Maase 

20.10.71  NED  13:41.42   

6  Mark Carroll 

15.1.72  IRL  13:42.87   

7  Balázs Csillag 

3.5.79  HUN  13:49.03   

8  Salvatore Vincenti  5.3.72  ITA  13:50.53   

9 Sam Haughian 9.7.79 GBR 13:50.75; 10 Michele Gamba 2.10.72 ITA 13:53.28; 11 

Jesús España 21.8.78 ESP 13:55.80; 12 Christian Belz 11.9.74 SUI 13:56.69; 13 Tom 

Compernolle 13.11.75 BEL 13:57.46; 14 Marius Bakken 27.3.78 NOR 13:57.89; 15 Erik 

Sjöqvist 4.12.72 SWE 13:57.96; 16 Rachid Chékhéimani 1.10.73 FRA 13:59.75; 17 

Mikhail Yeginov 9.8.76 RUS 14:05.45; 18 Gennaro Di Napoli 5.3.68 ITA 14:08.19; 19 

Michael May 21.8.79 GER 14:12.01; 20 Dalibor Balgac 22.9.77 CRO 14:14.55; 21 

Joakim Johansson 12.1.76 SWE 14:22.98; El Hassan Lahssini 1.1.74 FRA DNF. 

 

10000 metres Final (7 Aug) 

1  José Manuel Martínez  22.10.71  ESP  27:47.65   

2  Dieter Baumann 

9.2.65  GER  27:47.87   

3  José Ríos 

15.3.74  ESP  27:48.29   

4  Stefano Baldini 

25.5.71  ITA  27:50.98   

5  Karl Keska 

7.5.72  GBR  28:01.72   

6  El Hassan Lahssini 

1.1.74  FRA  28:05.13   

7  Marco Mazza 

25.6.77  ITA  28:05.94   

8  Dmitriy Maksimov 

6.5.77  RUS  28:19.20   

9 Kamiel Maase 20.10.71 NED 28:21.85; 10 Rachid Berradi 29.8.75 ITA 28:24.31; 11 

Dennis Jensen 11.9.69 DEN 28:24.55; 12 Ignacio Cáceres 18.6.76 ESP 28:25.84; 13 

Alexander Lubina 10.12.79 GER 28:43.90; 14 Claes Nyberg 3.3.71 SWE 29:03.92; 15 

Mario Kröckert 2.3.78 GER 29:08.86; 16 Seamus Power 28.11.70 IRL 29:43.65; 

Abdellah Béhar 5.7.63 FRA DNF. 

 

Marathon Final (11 Aug) 

1  Janne Holmén 

26.9.77  FIN  2:12:14   

2  Pavel Loskutov 

2.12.69  EST  2:13:18   

3  Julio Rey 

13.1.72  ESP  2:13:21   

4  Daniele Caimmi 

17.12.72  ITA  2:13:30   

5  Alberto Juzdado 

20.8.66  ESP  2:13:35   

6  Alejandro Gómez 

11.4.67  ESP  2:13:40   

7  Kamel Ziani 

20.2.72  ESP  2:13:51   

8  Karl Johan Rasmussen  10.10.73  NOR  2:14:00   

9 Francisco Javier Cortés 25.10.71 ESP 2:14:14; 10 Migidio Bourifa 31.1.69 ITA 

2:14:58; 11 Javier Caballero 24.3.72 ESP 2:15:07; 12 Alberico Di Cecco 19.4.74 ITA 

2:15:52; 13 Danilo Goffi 3.12.72 ITA 2:15:57; 14 Benoit Zwierzchlewski 19.8.76 FRA 

2:16:00; 15 Gino Van Geyte 16.3.67 BEL 2:16:04; 16 Viktor Röthlin 14.10.74 SUI 

2:16:16; 17 Piotr Gladki 8.2.72 POL 2:17:19; 18 Asaf Bimro 1.1.69 ISR 2:17:30; 19 

Ottavio Andriani 4.1.74 ITA 2:17:41; 20 Vasílios Zabélis 7.5.73 GRE 2:19:31; 21 

Sergio Chiesa 7.9.72 ITA 2:19:43; 22 Wodage Zvadya 7.9.73 ISR 2:20:51; 23 José 

Santos 29.12.70 POR 2:20:55; 24 Yrjö Pesonen 23.3.64 FIN 2:22:58; 25 Toni 

Bernadó 9.12.66 AND 2:23:13; 26 Torben Juul Nielsen DEN 2:23:36; 27 Manuel 

Pita POR 2:23:41; 28 Margus Pirksaar 25.10.74 EST 2:23:51; 29 António Sousa 

26.2.70 POR 2:27:09; 30 Alcídio Costa 3.6.66 POR 2:27:09; 31 Zigmund 

Zilbershtein 19.1.66 GEO 2:30:10; 32 Ayele Setegne 11.4.55 ISR 2:30:38; Sreten 

Ninkovic 7.12.72 YUG DNF; Guy Fays 15.9.69 BEL DNF.  

 



Do'stlaringiz bilan baham:
1   ...   243   244   245   246   247   248   249   250   ...   312


Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©fayllar.org 2017
ma'muriyatiga murojaat qiling