7-amaliy mashg’ulot mavzu: Raqobatning ayrim matematik modellari. “Yirtqich–qurbon“ sistemasi modeli. Ikki davlat orasida qurollanish poygasi


Download 163.34 Kb.
bet1/4
Sana01.05.2023
Hajmi163.34 Kb.
#1418325
  1   2   3   4
Bog'liq
7-amaliy




7-AMALIY MASHG’ULOT


Mavzu: Raqobatning ayrim matematik modellari. “Yirtqich–qurbon“ sistemasi modeli. Ikki davlat orasida qurollanish poygasi.

Vaqt: 80 daqiqaTalabalar soni: 25 ta

O’quv mashg’ulotining tuzilishi

  1. “Yirtqich–qurbon“ sistemasi haqidagi masalaning qo`yilishi.

  2. Modelni tadqiq qilish.

Mashg’ulot maqsadi

“Yirtqich–qurbon“ sistemasi haqidagi masalaning modelini qurish va tadqiq qilish.

Ta’lim usullari

og’zaki so’rov: tezkor – so’rov,test, Bilmayman, bilishni hohlayman,bildim

Ta’limni tashkillashtirish shakli

Kichik guruh, jamoaviy, yakka-tartibda

Ta’lim vositalari

slaydlar, animasiyalar, proyektor, elektron ma’ruza, elektron qullanma, elektron darslik



7-amaliy mashg’ulotning texnologik xaritasi



Ishlash bosqichlari, vaqti

Faoliyat mazmuni

Ishlar bosqichlari

Natijasi

1-bosqich.
O’quv mashg’ulotiga kirish.
( 10 daqiqa)

1.1. Tashkiliy qism: auditoriyaning tayorgarligi, talabalarning davomati tekshiriladi.
1.2. o’quv mashq’ulotining mavzusini, maqsadini va rejalashtirilayotgan o’quv natijalarni e’lon qiladi.

Tinglashadi, aniqlashtirishadi, savollar berishadi.

2-bosqich. Asosiy.

  1. daqiqa)

Turli shartlarda “Yirtqich–qurbon“ sistemasi haqidagi masala qo`yiladi va ularning modellari tuziladi.
Tuzilgan modellarni aniq son qiymatlarda tadqiq qilish uchun taqdim etiladi.

“Yirtqich–qurbon“ sistemasi uchun tuzilgan modellar aniq son qiymatlarda talabalar tomonidan tadqiq qilinadi.

3-bosqich.
Yakuniy
(10 daqiqa)

3.1.Mavzu bo’yicha yakun yasaydi, qilingan ishlarni kelgusida kasbiy faoliyatlarida ahamiyatga ega ekanligi muhimligiga talabalar e’tiborini qaratadi.
3.2. Talabalar bilimini tezkor savol-javob orqali baholaydi (Ilova 1,2).
3.3. Mustaqil ish uchun topshiriq beradi va uning baholash mezonlari bilan tanishtiradi(Ilova 3,4).

O’z-o’zini, o’zaro baholashni o’tkazadilar.
Savol beradilar.
Topshiriqni yozadilar


Download 163.34 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3   4




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©fayllar.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling