Tistics handbook european athletics championships


Download 41 Mb.
Pdf ko'rish
bet227/312
Sana15.02.2017
Hajmi41 Mb.
1   ...   223   224   225   226   227   228   229   230   ...   312

800 metres Final (12 Aug) 

1  Vera Nikolic 

23.9.48  YUG  2:00.00  NR CR 

2  Patricia Lowe 

15.9.43  GBR  2:01.66   

3  Rosemary Wright (Stirling) 

11.12.47  GBR  2:02.08   

4  Danuta Wierzbowska (Sobieska)  13.4.45  POL  2:04.16   

5  Gisela Klein (Ellenberger) 

12.7.50  FRG  2:05.14   

6  Claire Walsh 

27.7.42  IRL  2:08.57   

  Hildegard Falck 

3.6.49  FRG  DNF 

 

  Gunhild Hoffmeister 



6.7.44  GDR  DNF 

 

 



Semi-final (11 Aug); s1: 1 Nikolic 2:03.7h; 2 Wierzbowska 2:05.3h; 3 Ellenberger 

2:05.4h; 4 Lowe 2:05.4h; 5 Magdolna Kulcsár 18.2.48 HUN 2:06.2h; 6 Waltraud 

Pohland 16.9.52 GDR 2:06.9h; 7 Angela Ramello 8.1.44 ITA 2:07.5h; 8 Kirsten 

Hoiler 7.1.49 DEN 2:07.6h; s2: 1 Hoffmeister 2:03.1h; 2 Falck 2:03.2h; 3 Stirling 

2:03.3h; 4 Walsh 2:03.4h NR; 5 Ileana Silai 14.10.41 ROM 2:03.9h; 6 Sylvia Schenk 

1.6.52 FRG 2:04.6h; 7 Donata Govoni 4.3.44 ITA 2:05.0h; Niole Sabaite 12.8.50 

URS DNS. 

 

Heats (10 Aug); h1: 1 Falck 2:04.96; 2 Kulcsár 2:05.30; 3 Pohland 2:05.31; 4 Ramello 



2:05.70; 5 Vasilena Amzina 29.6.42 BUL 2:06.39; 6 Sandra Sutherland 13.1.53 GBR 

2:09.46; h2: 1 Nikolic 2:04.81; 2 Stirling 2:06.74; 3 Schenk 2:07.41; 4 Wierzbowska 

2:07.93; 5 Birgitte Jennes 23.11.53 DEN 2:09.54; 6 Maria-Coro Fuentes 1.5.51 ESP 

2:12.58; h3: 1 Hoffmeister 2:05.87; 2 Walsh 2:06.06; 3 Lowe 2:06.37; 4 Hoiler 

2:06.67; 5 Elzbieta Skowronska 9.10.49 POL 2:06.94; h4: 1 Silai 2:04.88; 2 Govoni 

2:05.48; 3 Sabaite 2:05.54; 4 Ellenberger 2:05.57; 5 Tonka Petrova 1.2.47 BUL 

2:05.91; 6 Grete Waitz (Andersen) 1.10.53 NOR 2:07.63. 

 

1500 metres Final (15 Aug) 

1  Karin Krebs (Burneleit)  18.8.43  GDR  4:09.62  WR 

2  Gunhild Hoffmeister 

6.7.44  GDR  4:10.31   

3  Ellen Tittel 

28.6.48  FRG  4:10.35  NR 

4  Rita Ridley 

4.11.46  GBR  4:12.65  NR 

5  Regine Kleinau 

4.10.46  GDR  4:13.71   

6  Lyudmila Bragina 

24.7.43  URS  4:13.93   

7  Jaroslava Jehlickova 

24.3.42  TCH  4:14.79   

8  Joan Allison 

10.6.47  GBR  4:14.81   

9 Sara Ligetkuti 20.4.45 HUN 4:16.06 NR; 10 Vasilena Amzina 29.6.42 BUL 4:17.27; 

11 Sheila Carey 12.8.46 GBR 4:17.54; 12 Inger Knutsson 8.5.55 SWE 4:21.45. 

 

Heats (13 Aug); h1: 1 Tittel 4:14.2h; 2 Bragina 4:15.0h; 3 Kleinau 4:15.3h; 4 Carey 



4:16.2h; 5 Zsuzsa Völgyi 21.1.49 HUN 4:18.0h NR; 6 Sinikka Tyynelä 17.3.54 FIN 

4:22.0h NR; 7 Maria-Belen Azpeitia 21.12.52 ESP 4:24.0h NR; 8 Anneke de Lange 

23.7.46 NED 4:24.2h; 9 Vera Nikolic 23.9.48 YUG 4:24.5h; 10 Angela Ramello 

8.1.44 ITA 4:30.3h; h2: 1 Burneleit 4:14.9h; 2 Amzina 4:16.8h NR; 3 Ridley 4:17.4h; 4 

Knutsson 4:18.2h; 5 Magdolna Kulcsár 18.2.48 HUN 4:21.2h; 6 Djurica Rajher 

10.4.47 YUG 4:22.4h; 7 Joke van der Stelt 18.5.49 NED 4:23.0h; 8 Catherine 

Bultez 25.11.49 FRA 4:23.1h NR; 9 Gerda Klöpfer 29.11.41 FRG 4:25.8h; h3: 1 

Hoffmeister 4:17.2h; 2 Allison 4:17.2h; 3 Jehlickova 4:17.4h; 4 Ligetkuti 4:17.6h NR; 

5 Christa Merten 14.10.44 FRG 4:18.2h; 6 Galina Kuzmina 11.3.49 URS 4:19.1h; 7 Els 

Gommers 14.1.42 NED 4:19.3h; 8 Grete Waitz (Andersen) 1.10.53 NOR 4:23.0h; 9 

Bronislawa Ludwichowska (Doborzynska) 18.9.51 POL 4:24.2h; 10 Zina Boniolo 

16.12.52 ITA 4:31.4h; 11 Lena Sjöstedt 16.5.51 SWE 4:34.0h. 

 

100 metre hurdles Final (13 Aug), Wind: 0.0 

1  Karin Balzer 

5.6.38  GDR  12.94  CR 

2  Anneliese Ehrhardt 

18.6.50  GDR  12.96   

3  Teresa Sukniewicz 

10.11.48  POL  13.21   

4  Danuta Straszynska 

4.2.42  POL  13.34   

5  Meta Antenen 

7.4.49  SUI  13.35   

6  Teresa Nowak 

29.4.42  POL  13.46   

7  Valeria Stefanescu (Bufanu)  7.10.46  ROM  13.47   

8  Tatyana Anisimova 

19.10.49  URS  13.69   

 

Semi-final (12 Aug); s1 (-0.8): 1 Balzer 13.20 CR; 2 Bufanu 13.31; 3 Nowak 13.46; 4 



Antenen 13.47; 5 Margit Bach 25.5.51 FRG 13.78; 6 Jacqueline Andre 29.8.46 FRA 

14.05; 7 Sirkka Norrlund 8.3.43 FIN 15.55; Ingunn Einarsdóttir 11.7.55 ISL DNS; s2 

(0.2): 1 Ehrhardt 13.11 CR; 2 Straszynska 13.39; 3 Sukniewicz 13.40; 4 Poluboyarova 

13.56; 5 Gun Olsson 30.1.46 SWE 13.80; 6 Jeanne Schoebel 25.10.45 FRA 14.11; 7 

Ileana Ongar 24.12.50 ITA 14.45; 8 Margaret Murphy 21.9.44 IRL 15.20. 

 

Heats (12 Aug); h1 (0): 1 Bufanu 13.46; 2 Nowak 13.56; 3 Olsson 14.04; 4 Norrlund 



14.05; 5 Schoebel 14.30; 6 Sheila Garnett 16.10.47 GBR 15.15; h2 (0): 1 Balzer 13.30 

CR; 2 Straszynska 13.50; 3 Bach 13.62; 4 Ongar 14.51; 5 Einarsdóttir 15.92; h3 (0): 1 

Ehrhardt 13.29 CR; 2 Sukniewicz 13.38; 3 Poluboyarova 13.53; 4 Antenen 13.54; 5 

Andre 14.44; 6 Murphy 15.09. 

 

 

 


European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

435 


High jump Final (12 Aug) 

1  Ilona Gusenbauer 

16.9.47  AUT  1.87  CR 

2=  Cornelia Popa (Popescu) 

27.8.50  ROM  1.85   

2=  Barbara Lawton (Inkpen) 

28.10.49  GBR  1.85  NR 

4  Rita Kirst (Schmidt) 

21.10.50  GDR  1.83   

5  Miloslava Hubnerova (Rezkova)  22.7.50  TCH  1.83   

6  Renate Gärtner 

1.10.52  FRG  1.81   

7  Milada Karbanova 

27.3.48  TCH  1.78   

8  Snezana Hrepevnik 

11.11.48  YUG  1.78   

9 Sara Simeoni 19.4.53 ITA 1.78 NR; 10 Karen Mack 9.10.47 FRG 1.78; 11 Kari 

Karlsen 5.2.52 NOR 1.75; 12 Danuta Konowska 4.4.48 POL 1.75; 13 Valentina 

Chulkova 5.4.49 URS 1.75; 14 Solveig Langkilde (Rasmussen) 16.1.50 DEN 1.75; 15 

Antonina Lazareva 27.3.41 URS 1.75; 16= Magdolna Komka (Csabi) 1.8.49 HUN 

1.75; 16= Breda Babosek 16.7.51 YUG 1.75; 18= Grith Eistrup 5.7.53 DEN 1.70; 18= 

Alena Proskova 29.4.48 TCH 1.70; 18= Vera Gavrilova 17.8.47 URS 1.70; 21= 

Annemieke Bouma 12.3.56 NED 1.70; 21= Gloris Garrido 7.10.51 FRA 1.70; 23 Linda 

Hedmark (Knowles) 28.4.46 SWE 1.70; 24 Beatrix Rechner 10.6.51 SUI 1.70; 25 

Doris Bisang 25.1.51 SUI 1.70; 26 Marianne Ackermans 5.4.42 NED 1.65; 27 

Roswitha Emonts-Gast 13.11.44 BEL 1.60. 

 

Qualification (11 Aug): Hubnerova 1.73; Langkilde 1.73; Gavrilova 1.73; Babosek 



1.73; Schmidt 1.73; Eistrup 1.73; Ackermans 1.73; Chulkova 1.73; Inkpen 1.73; 

Konowska 1.73; Komka 1.73; Garrido 1.73; Rechner 1.73; Mack 1.73; Hedmark 1.73; 

Bouma 1.73; Gärtner 1.73; Karlsen 1.73; Lazareva 1.73; Karbanova 1.73; Simeoni 

1.73; Emonts-Gast 1.73; Gusenbauer 1.73; Hrepevnik 1.73; Proskova 1.73; Popescu 

1.73; Bisang 1.73; Marie-Christine Debourse 24.9.51 FRA 1.71; Erika Rudolf 21.7.54 

HUN 1.71; Vanja Paleka 18.5.51 YUG 1.68; Ulrike Meyfarth 4.5.56 FRG 1.68; Ruth 

Watt 16.11.49 GBR 1.68; Florence Picaut 25.10.52 FRA 1.65; Silvia Massenz 4.10.55 

ITA 1.65; Isabella Pigato 16.9.51 ITA 1.55.  

 

Long jump Final (14 Aug) 

1  Ingrid Mickler (Becker) 

26.9.42  FRG  6.76  1.8  CR 

2  Meta Antenen 

7.4.49  SUI  6.73  0.1  NR 

3  Heide Rosendahl 

14.2.47  FRG  6.66   

 

4  Sheila Sherwood 



22.10.45  GBR  6.62  1.2   

5  Irena Szewinska (Kirszenstein)  24.5.46  POL  6.62  1.3   

6  Viorica Viscopoleanu 

8.8.39  ROM  6.39  1.3   

7  Christa Herzog 

28.7.49  FRG  6.38   

 

8  Barbara-Anne Barrett 



4.10.51  GBR  6.31   

 

9 Margrit Herbst (Olfert) 10.2.47 GDR 6.29; 10 Deana Yorgova 9.12.43 BUL 



6.07/0.4; 11 Birgitta Larsson 5.6.50 SWE 6.06/1.2; 12 Radojka Francotti 20.8.52 

YUG 6.05. 

 

Qualification (13 Aug): 1 Sherwood 6.41; 2 Mickler 6.40; 3 Herzog 6.40; 4 



Rosendahl 6.40; 5 Szewinska 6.31; 6 Antenen 6.28; 7 Olfert 6.25; 8 Barrett 6.23; 

9 Viscopoleanu 6.17; 10 Francotti 6.12; 11 Larsson 6.09; 12 Yorgova 6.09; 13 

Sieglinde Ammann 4.2.46 SUI 6.03; 14 Tuula Rautanen 8.4.42 FIN 6.01; 15 Hannah 

Kleinpeter 7.10.45 AUT 5.74; 16 Margaret Murphy 21.9.44 IRL 5.73; 17 Jarmila 

Strejcková 15.2.53 TCH 5.66.  

 

Shot put Final (10 Aug) 

1  Nadezhda Chizhova  29.9.45  URS  20.16   

2  Maritta Lange 

22.6.43  GDR  19.25   

3  Margitta Gummel 

29.6.41  GDR  19.22   

4  Antonina Ivanova 

25.12.32  URS  18.80   

5  Hannelore Friedel 

25.1.48  GDR  18.52   

6  Ivanka Khristova 

19.11.41  BUL  17.78   

7  Galina Nekrasova 

4.7.36  URS  17.56   

8  Judit Bognár 

28.1.39  HUN  17.33   

9 Els van Noorduyn 25.5.46 NED 16.68; 10 Ludwika Chewinska 19.10.48 POL 

16.64; 11 Sigrun Kofink 23.4.35 FRG 16.27; 12 Helena Fibingerová 13.7.49 TCH 15.73; 

13 Brigitte Berendonk 2.5.42 FRG 15.39; 14 Christine Barck 8.10.47 FIN 14.42.  

 

Discus throw Final (12 Aug) 

1  Faina Melnik 

9.6.45  URS  64.22  WR 

2  Liesel Westermann 

2.11.44  FRG  61.68   

3  Lyudmila Muravyeva  10.11.40  URS  59.48   

4  Argentina Menis 

19.7.48  ROM  59.04   

5  Tamara Danilova 

30.7.39  URS  58.28   

6  Olimpia Catarama 

25.10.40  ROM  57.22   

7  Anni Mickler 

19.10.42  GDR  57.00   

8  Christine Spielberg 

21.12.41  GDR  56.20   

9 Jolán Kleiber 29.8.39 HUN 55.06; 10 Brigitte Berendonk 2.5.42 FRG 54.48; 11 

Judit Abaházi (Stugner) 22.1.42 HUN 51.88; 12 Rosemary Payne 19.5.33 GBR 50.20. 

 

Qualification (11 Aug): 1 Danilova 57.52; 2 Muravyeva 56.84; 3 Menis 56.38; 4 



Kleiber 56.12; 5 Westermann 55.94; 6 Berendonk 55.24; 7 Catarama 55.16; 8 

Melnik 54.58; 9 Abaházi 54.56; 10 Mickler 53.76; 11 Spielberg 53.44; 12 Payne 

52.98; 13 Lia Manoliu 25.4.32 ROM 52.26; 14 Judit Bognár 28.1.39 HUN 52.12; 15 

Karin Illgen 7.4.41 GDR 50.60; 16 Despoina Kafenidou 16.12.50 GRE 47.30.  

 

Javelin throw Final (13 Aug) 

1  Daniela Jaworska 

4.1.46  POL  61.00  CR 

2  Ameli Koloska 

28.9.44  FRG  59.40   

3  Ruth Fuchs 

14.12.46  GDR  59.16   

4  Angela Ranky 

18.2.46  HUN  57.44   

5  Anneliese Gerhards 

4.7.35  FRG  55.98   

6  Ewa Gryziecka 

11.4.48  POL  55.96   

7  Maria Vago (Kucserka)  13.12.51  HUN  55.70   

8  Márta Rudas (Antál) 

14.2.37  HUN  55.62   

9 Nina Nikanorova (Marakina) 18.2.47 URS 55.34; 10 Natasa Urbancic 25.11.45 

YUG 53.66; 11 Cecylia Bajer 27.3.50 POL 50.50; Elvira Ozolina 8.10.39 URS NM. 

 

Qualification (12 Aug): 1 Koloska 58.44; 2 Fuchs 56.60; 3 Urbancic 56.38; 4 



Gryziecka 55.64; 5 Marakina 55.68; 6 Ranky 55.44; 7 Jaworska 54.42; 8 Bajer 

53.98; 9 Gerhards 53.68; 10 Ozolina 53.44; 11 Rudas 53.18; 12 Kucserka 52.90; 13 

Lutvian Mollova 18.12.47 BUL 52.68; 14 Eva Janko (Egger) 24.1.45 AUT 52.20; 15 

Kirsti Launela 13.5.48 FIN 50.94; 16 Inger-Lise Fallo 25.4.50 NOR 46.78; 17 

Svetlana Babich (Koroleva) 17.7.47 URS 46.14.  

 

Pentathlon Final (13/14 Aug) 

1  Heide Rosendahl 

14.2.47  FRG  4675  (5299)  CR 

   13.52 13.70 1.68 6.69/0.5 23.80/-1.6 

 

2  Burglinde Pollak 



10.6.51  GDR  4638  (5275)   

   13.34 16.11 1.64 6.10W/5.1 24.11/-1.6 

 

3  Margrit Herbst (Olfert)  10.2.47  GDR  4570  (5179)   



   13.56 13.96 1.64 6.50/-0.1 24.17/-1.6 

 

4  Karen Mack 



9.10.47  FRG  4443  (5052)   

   13.91 12.78 1.74 6.01/0.0 24.22/-1.6 

 

5  Valentina Tikhomirova  28.6.41  URS  4375  (4986)   



   14.04 13.84 1.64 6.34W/5.3 25.19/-1.6 

 

6  Odette Ducas 



4.11.40  FRA  4330  (4926)  NR 

   14.53 12.53 1.66 6.50W/5.1 24.75/-1.6 

 

7  Tatyana Kondrasheva  5.12.50  URS  4289  (4887)   



   13.77 12.70 1.62 5.93/0.1 24.21/-0.5 

 


European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

436 



8  Margit Papp 

30.4.48  HUN  4244  (4833)   

   14.71 13.36 1.76 6.10/1.0 26.26/-1.6 

 

9 Djurdja Focic 28.7.48 YUG 4209 (4798) NR (13.97 11.36 1.70 6.00/0.0 25.32/-



0.5); 10 Margot Eppinger 8.1.52 FRG 4188 (4786) (14.24 12.11 1.60 6.14/0.2 24.90/-

0.5); 11 Miep van Beek 21.12.49 NED 4157 (4755) (14.02 12.23 1.66 5.73/1.4 25.31/-

0.5); 12 Miroslava Brezikova 9.10.47 TCH 4162 (4754) (14.73 11.76 1.70 6.18/0.0 

25.54/-0.5); 13 Mieke Sterk 5.1.46 NED 4155 (4752) (13.81 11.19 1.64 5.80/0.0 24.84/-

0.5); 14 Jitka Birnbaumova 6.8.46 TCH 4101 (4702) (14.12 12.79 1.50 5.95/0.0 

24.82/-0.9); 15 Kathrin Lardi 28.12.42 SUI 4111 (4693) (14.67 11.73 1.72 5.79/2.0 

25.42/-0.9); 16 Roswitha Emonts-Gast 13.11.44 BEL 4005 (4578) (14.46 11.40 1.72 

6.75w/2.2 26.67/-0.9); 17 Florence Picaut 25.10.52 FRA 3967 (4541) (14.76 11.63 1.66 

5.88/1.7 26.52/-0.9); 18 Dorit Würger 2.6.47 AUT 3931 (4506) (14.79 11.61 1.64 

5.72/2.0 26.22/-0.9); 19 Hannele Harju 2.11.51 FIN 3721 (4279) (15.20 9.35 1.52 

6.11W/4.6 25.88/-0.9); 20 Monique Bantegny 11.2.40 FRA 3082 (3575) (14.76 11.34 

1.62 NM 25.83/-0.9); Monika Peikert 26.3.52 GDR DNF (14.20 13.91 1.72 5.64/1.4); 

Nedyalka Angelova 26.6.49 BUL DNF (14.25 13.46 1.58).  

 

4x100 metres relay Final (15 Aug) 

1    

FRG 


  

43.28 


AR 

   Elfgard Schittenhelm; Inge Helten; Annegret Richter; Ingrid Mickler 

2    

GDR 


  

43.62 


 

   Karin Balzer; Renate Stecher; Petra Kandarr; Ellen Stropahl 

3    

URS 


  

44.45 


 

   Lyudmila Zharkova; Galina Kukharina; Marina Sidorova; Nadezhda 

Besfamilnaya 

4    


POL 

  

44.75 



 

   Danuta Jedrejek; Barbara Bakulin; Urzsula Jozwik; Helena Flisnik 

5    

HUN 


  

44.78 


 

   Ilona Bruzsenyák; Margit Nemesházi; György Balogh; Katalin Papp 

6    

GBR 


  

44.87 


 

   Valerie Peat; Margaret Critchley; Madeline Cobb; Elizabeth Johns 

7    

FRA 


  

45.50 


 

   Gabrielle Meyer; Michele Beugnet; Nicole Pani; Odette Ducas 

8    

SWE 


  

46.12 


 

   Anneli Olsson; Gun Olsson; Karin Lundgren; Elisabeth Randerz 

 

Heats (14 Aug); h1: 1 FRG 44.37 (Elfgard Schittenhelm; Inge Helten; Annegret 



Richter; Ingrid Mickler); 2 URS 44.62 (Lyudmila Zharkova; Galina Kukharina; 

Marina Sidorova; Nadezhda Besfamilnaya); 3 POL 44.75 (Danuta Jedrejek; 

Barbara Bakulin; Urzsula Jozwik; Helena Flisnik); 4 SWE 45.30 NR (Anneli Olsson; 

Gun Olsson; Karin Lundgren; Elisabeth Randerz); 5 ITA 45.71 (Maddalena 

Grassano; Alessandra Orselli; Laura Nappi; Cecilia Molinari); h2: 1 GDR 44.13 

(Karin Balzer; Renate Stecher; Petra Kandarr; Ellen Stropahl); 2 HUN 44.87 (Ilona 

Bruzsenyák; Margit Nemesházi; György Balogh; Katalin Papp); 3 GBR 45.09 

(Valerie Peat; Margaret Critchley; Madeline Cobb; Elizabeth Johns); 4 FRA 45.63 

(Gabrielle Meyer; Michele Beugnet; Nicole Pani; Odette Ducas); 5 AUT 45.82 

NR (Karoline Käfer; Christine Kepplinger; Monika Holzschuster; Helga Kapfer). 

 

4x400 metres relay Final (15 Aug) 

1    


GDR 

  

3:29.28 



WR 

   Rita Kühne; Ingelore Lohse; Helga Seidler; Monika Zehrt 

2    

FRG 


  

3:33.04 


 

   Anette Ruckes; Christel Frese; Hildegard Falck; Inge Bodding 

3    

URS 


  

3:34.11 


 

   Raisa Nikanorova; Vera Popkova; Nadezhda Kolesnikova; Natalya 

Chistyakova 

4    


GBR 

  

3:34.52 



 

   Verona Bernard; Jannette Roscoe; Patricia Lowe; Rosemary Stirling 

5    

POL 


  

3:35.28 


NR 

   Bozena Zientarska; Elzbieta Skowronska; Danuta Piecyk; Krystyna 

Hryniewicka 

6    


SWE 

  

3:37.09 



 

   Eva-Charlotte Malmström; Ann Larsson; Elisabeth Randerz; Karin 

Lundgren 

7    


FIN 

  

3:37.21 



NR 

   Mona-Lisa Pursiainen; Riitta Salin; Ruth Lindfors; Marika EklundFRA DNF 

(Monique Noirot; Nicole Duclos; Bernadette Martin; Colette Besson);  

 

Heats (14 Aug); h1: 1 FRG 3:34.7h (Anette Ruckes; Christel Frese; Hildegard Falck; 



Inge Bodding); 2 GBR 3:35.0h (Verona Bernard; Jannette Roscoe; Patricia Lowe; 

Rosemary Stirling); 3 URS 3:35.6h (Vera Popkova; Nadezhda Kolesnikova; Raisa 

Nikanorova; Natalya Chistyakova); 4 SWE 3:37.2h (Eva-Charlotte Malmström; 

Ann Larsson; Elisabeth Randerz; Karin Lundgren); 5 AUT 3:40.8h NR (Gerlinde 

Massing; Karoline Käfer; Sonja Termoth; Maria Sykora); h2: 1 GDR 3:34.2h (Rita 

Kühne; Ingelore Lohse; Helga Seidler; Monika Zehrt); 2 FRA 3:35.6h (Monique 

Noirot; Nicole Duclos; Bernadette Martin; Colette Besson); 3 POL 3:37.5h 

(Bozena Zientarska; Elzbieta Skowronska; Danuta Piecyk; Krystyna 

Hryniewicka); 4 FIN 3:41.2h (Mona-Lisa Pursiainen; Riitta Salin; Ruth Lindfors; 

Marika Eklund); 5 BUL 3:43.3h (Ivanka Venkova; Stefka Yordanova; Tonka 

Petrova; Svetla Zlateva), 

 

 



 

 

 



 

11th European Athletics Championships  

 

ROMA 1

 st

 -8

 th

 September 1974 

 

MEN 

 

100 metres Final (3 Sep), Wind: -1 

1  Valeriy Borzov 

20.10.49  URS  10.27   

2  Pietro Mennea 

28.6.52  ITA  10.34   

3  Klaus-Dieter Bieler 

5.1.49  FRG  10.35   

4  Juris Silovs 

30.8.50  URS  10.35   

5  Dominique Chauvelot  18.6.52  FRA  10.35   

6  Manfred Ommer 

13.9.50  FRG  10.36   

7  Christer Garpenborg 

12.5.52  SWE  10.39   

8  Aleksandr Kornelyuk  28.6.50  URS  10.43   

 

Semi-final (3 Sep); s1 (2): 1 Borzov 10.39; 2 Ommer 10.42; 3 Garpenborg 10.42; 4 



Kornelyuk 10.45; 5 Klaus Ehl 16.8.49 FRG 10.50; 6 Raimo Vilen 10.8.45 FIN 10.52; 7 

Lambert Micha 15.2.50 BEL 10.55; 8 Michael Droese 9.8.52 GDR 10.59; s2 (1.5): 1 

Chauvelot 10.28; 2 Mennea 10.29; 3 Silovs 10.36; 4 Bieler 10.44; 5 Vasilios 

Papageorgopoulos 27.6.47 GRE 10.44; 6 Antti Rajamäki 14.7.52 FIN 10.46; 7 

Zenon Nowosz 6.2.44 POL 10.61; 8 Siegfried Schenke 6.5.43 GDR 10.69. 

 

Heats (2 Sep); h1 (-1.2): 1 Borzov 10.49; 2 Chauvelot 10.56; 3 Nowosz 10.64; 4 



Droese 10.65; 5 Micha 10.67; 6 Juraj Demec 29.1.45 TCH 10.80; 7 Lasse Malin 

8.10.52 FIN 10.85; h2 (-2.5): 1 Mennea 10.46; 2 Ehl 10.54; 3 Kornelyuk 10.63; 4 

Andrzej Swierczynski 25.10.52 POL 10.73; 5 Hans-Joachim Zenk 3.6.52 GDR 10.82; 

6 Endre Lepold 21.10.55 HUN 10.97; h3 (-0.6): 1 Garpenborg 10.53; 2 Bieler 10.54; 3 

Vilen 10.57; 4 Silovs 10.62; 5 Javier Martínez 1.1.53 ESP 10.82; 6 Don Halliday 

16.6.47 GBR 10.86; 7 László Korona 10.11.50 HUN 10.95; h4 (-1): 1 Rajamäki 10.58; 2 

Papageorgopoulos 10.59; 3 Ommer 10.59; 4 Schenke 10.70; 5 Lajos Gresa 28.11.48 


European Athletics Championships Amsterdam 2016 

 

437 


HUN 10.74; 6 Marian Woronin 13.8.56 POL 10.77; 7 Rolf Trulsson 28.2.50 SWE 

10.78; 8 Ludek Bohman 2.12.46 TCH 10.92. 

 

 

200 metres Final (6 Sep), Wind: -0.8 



1  Pietro Mennea 

28.6.52  ITA  20.60   

2  Manfred Ommer 

13.9.50  FRG  20.76   

3  Hans-Jürgen 

Bombach 


11.8.45  GDR  20.83   

4  Joseph Arame 

29.8.48  FRA  20.87   

5  Franz-Peter 

Hofmeister 

5.8.51  FRG  20.93   

6  Bruno Cherrier 

31.8.53  FRA  21.02   

7  Ainsley Bennett 

22.7.54  GBR  21.29  Antti Rajamäki 14.7.52 FIN 

DNS;  

 

Semi-final (6 Sep); s1 (-1.6): 1 Bombach 20.81; 2 Ommer 20.92; 3 Cherrier 20.94; 4 



Rajamäki 20.97; 5 Luigi Benedetti 19.5.51 ITA 21.11; 6 Philippe Leroux 2.11.51 FRA 

21.22; 7 Thorsten Johansson 9.10.50 SWE 21.26; 8 Chris Monk 29.9.51 GBR 21.32; 

s2 (0.5): 1 Mennea 20.83; 2 Hofmeister 21.09; 3 Arame 21.16; 4 Bennett 21.23; 5 

Raymond Heerenveen 9.11.48 NED 21.44; 6 Hans-Joachim Zenk 3.6.52 GDR 21.46; 

7 Steve Green 13.10.55 GBR 21.52; 8 Peter Muster 28.5.52 SUI 77.41. 

 

Heats (4 Sep); h1 (-0.1): 1 Cherrier 20.96; 2 Benedetti 21.11; 3 Heerenveen 21.24; 4 



Monk 21.25; 5 Jaroslav Matousek 7.4.51 TCH 21.36; 6 Robert Tempel 26.1.56 FRG 

21.51; 7 Marek Bedynski 15.9.52 POL 21.53; h2 (-2.4): 1 Bombach 21.04; 2 Arame 

21.09; 3 Bennett 21.13; 4 Marian Woronin 13.8.56 POL 21.60; h3 (0.3): 1 Ommer 

21.23; 2 Mennea 21.24; 3 Muster 21.41; 4 Petar Petrov 17.2.55 BUL 21.49; 5 Tibor 

Farkas 1.1.48 HUN 22.06; h4 (1.5): 1 Zenk 21.30; 2 Leroux 21.40; 3 Green 21.54; 4 

Luis Sarria 8.5.49 ESP 21.54; 5 Zenon Nowosz 6.2.44 POL 21.67; 6 Marian Kralik 

17.3.51 TCH 21.67; h5 (1.4): 1 Hofmeister 21.03; 2 Johansson 21.34; 3 Rajamäki 21.48; 

4 Norberto Oliosi 1.12.45 ITA 21.54; 5 Miguel Arnau 29.3.57 ESP 21.72; 6 Jiri Kynos 

24.3.43 TCH 22.38. 

 

400 metres Final (4 Sep) 

1  Karl Honz 

28.1.51  FRG  45.04  CR 

2  David Jenkins 

25.5.52  GBR  45.67   

3  Bernd Herrmann 

22.11.51  FRG  45.78   

4  Markku Kukkoaho 

11.11.46  FIN  45.84   

5  Ossi Karttunen 

17.3.48  FIN  45.87   

6  Michael Fredriksson  11.3.49  SWE  46.12   

7  Eric Carlgren 

4.12.46  SWE  46.15   

8  Francis Demarthon 

8.8.51  FRA  46.90   

 

Semi-final (3 Sep); s1: 1 Honz 46.24; 2 Demarthon 46.28; 3 Kukkoaho 46.29; 4 



Carlgren 46.51; 5 Jürgen Utikal 19.6.55 GDR 46.62; 6 Horst-Rüdiger Schloske 

1.1.46 FRG 46.64; 7 Per-Olof Sjöberg 29.9.50 SWE 46.68; 8 Roger Jenkins 30.9.55 

GBR 47.30; s2: 1 Jenkins 45.93; 2 Karttunen 46.36; 3 Fredriksson 46.39; 4 

Herrmann 46.40; 5 Alfons Brijdenbach 12.10.54 BEL 46.43; 6 Milorad Cikic 1.8.50 

YUG 47.04; 7 Andreas Scheibe 17.8.51 GDR 47.24; 8 Toine van den Goolberg 

20.4.50 NED 47.40. 

 

Heats (2 Sep); h1: 1 Schloske 45.92; 2 Brijdenbach 46.00; 3 Demarthon 46.11; 4 



Scheibe 46.38; 5 Sjöberg 46.63; 6 Jenkins 46.78; 7 Roman Siedlecki 28.11.54 POL 

47.35; h2: 1 Herrmann 46.30; 2 Kukkoaho 46.38; 3 Utikal 46.44; 4 van den 

Goolberg 46.46; 5 Cikic 46.68; 6 Fredriksson 47.01; 7 Stephen Marlow 21.11.53 

GBR 48.71; h3: 1 Karttunen 46.50; 2 Jenkins 46.60; 3 Carlgren 46.97; 4 Honz 

46.98; 5 Josip Alebic 7.1.47 YUG 47.41; 6 Pasqualino Abeti 2.4.48 ITA 47.80. 

 



Download 41 Mb.

Do'stlaringiz bilan baham:
1   ...   223   224   225   226   227   228   229   230   ...   312




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©fayllar.org 2020
ma'muriyatiga murojaat qiling