1. MFY hududidagi nogiron va ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalar ro`yxatlariga aniqlik kiritish orqali shakllantirish. 2. Ishchi guruhi tomonidan mahallalarda uyma-uy yurish orqali haqiqiy ehtiyojmand, ijtimoiy himoyaga muhtoj, oilada ishsiz, nogironligi mavjud kambag`al oilalarning aniq ro`yxatini shakllantirish. |
Shahar mahalliy byudjeti, “Saxovat va ko`mak” jamg`armasi mablag`lari va homiylik mablag`lari hisobiga |
Sektor rahbari va shahar hokimining birinchi o`rinbosari A.Rajabov, xokim yordamchilari sektor kotibi (D.Qurbonov), sektor shtabi a’zolari va MFY raislari. |
II. “Yoshlar temir daftari” va Ayollar temir daftari”ga kiritilgan fuqarolarning muammolarini bartaraf etish bo`yicha tadbirlarni amalga oshirish: | ||||||
2. |
Sektor hududidagi mahallalarda o`tkazilgan xatlov natijalariga ko`ra ijtimoiy himoyaga muhtoj, haqiqiy ehtiyojmand, oilada ishsiz va nogironligi bo`lgan fuqarolar mavjud, yakka-yolg`iz boquuvchisini yo`qotgan ayollar va yoshlarni aniqlab, sektordagi “Yoshlar temir daftari” va “Ayollar temir daftari”ga kiritish orqali ularni har tomonlama qo`llab quvvatlash. |
mahalliy byudjet mablag`lari, Bandlik jamg`armasi mablag`lari, tijorat banklarining kredit mablag`lari, MFY va sektor rahbarining birgalikdagi tavsiyasi asosida |
Doimiy (har oylik hisobi yuritiladi) |
Sektor rahbari A.Radjabov, xokim yordamchilari, yoshlar yetakchilari, O`zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi Shahar bo`limi , Shahar Aholi bandligiga ko`maklashish markazi (I.Shadiyev), tijorat banklari rahbarlari, sektor shtabi a’zolari va MFY raislari |