7-AMALIY MASHG’ULOT
Mavzu: Raqobatning ayrim matematik modellari. “Yirtqich–qurbon“ sistemasi modeli. Ikki davlat orasida qurollanish poygasi.
Vaqt: 80 daqiqaTalabalar soni: 25 ta
|
O’quv mashg’ulotining tuzilishi
|
“Yirtqich–qurbon“ sistemasi haqidagi masalaning qo`yilishi.
Modelni tadqiq qilish.
|
Mashg’ulot maqsadi
|
“Yirtqich–qurbon“ sistemasi haqidagi masalaning modelini qurish va tadqiq qilish.
|
Ta’lim usullari
|
og’zaki so’rov: tezkor – so’rov,test, Bilmayman, bilishni hohlayman,bildim
|
Ta’limni tashkillashtirish shakli
|
Kichik guruh, jamoaviy, yakka-tartibda
|
Ta’lim vositalari
|
slaydlar, animasiyalar, proyektor, elektron ma’ruza, elektron qullanma, elektron darslik
|
7-amaliy mashg’ulotning texnologik xaritasi
Ishlash bosqichlari, vaqti
|
Faoliyat mazmuni
|
Ishlar bosqichlari
|
Natijasi
|
1-bosqich.
O’quv mashg’ulotiga kirish.
( 10 daqiqa)
|
1.1. Tashkiliy qism: auditoriyaning tayorgarligi, talabalarning davomati tekshiriladi.
1.2. o’quv mashq’ulotining mavzusini, maqsadini va rejalashtirilayotgan o’quv natijalarni e’lon qiladi.
|
Tinglashadi, aniqlashtirishadi, savollar berishadi.
|
2-bosqich. Asosiy.
daqiqa)
|
Turli shartlarda “Yirtqich–qurbon“ sistemasi haqidagi masala qo`yiladi va ularning modellari tuziladi.
Tuzilgan modellarni aniq son qiymatlarda tadqiq qilish uchun taqdim etiladi.
|
“Yirtqich–qurbon“ sistemasi uchun tuzilgan modellar aniq son qiymatlarda talabalar tomonidan tadqiq qilinadi.
|
3-bosqich.
Yakuniy
(10 daqiqa)
|
3.1.Mavzu bo’yicha yakun yasaydi, qilingan ishlarni kelgusida kasbiy faoliyatlarida ahamiyatga ega ekanligi muhimligiga talabalar e’tiborini qaratadi.
3.2. Talabalar bilimini tezkor savol-javob orqali baholaydi (Ilova 1,2).
3.3. Mustaqil ish uchun topshiriq beradi va uning baholash mezonlari bilan tanishtiradi(Ilova 3,4).
|
O’z-o’zini, o’zaro baholashni o’tkazadilar.
Savol beradilar.
Topshiriqni yozadilar
|
Do'stlaringiz bilan baham: |