Хизмат кўрсатиш шартномаси
Термиз шаҳри 2022 йил “___”___________
“Сурхон инфо Тақдим” масъулияти чекланган жамияти муассислигидаги “Asrnews.uz” веб сайти кейинги ўринларда “Ижрочи” деб юритилади Низом асосида иш юритувчи ижрочи директор Д.Қодирова тимсолида бир томондан ва иккинчи томондан __________________________________________ кейинги ўринларда “Буюртмачи” деб юритилади Низом асосида иш юритувчи, ташкилот раҳбари _____________________________ мазкур шартномани туздилар.
Шартнома мазмуни:
“Буюртмачи талабидан келиб чиққан ҳолда, “Ижрочи” “Asrnews.uz” веб сайтида “Буюртмачи” фаолияти ҳақидаги (белигиланган таърифга кўра) мақола, реклама, эълон ва видеоролик ҳамда видеолавҳаничоп этиш мажбуриятини олади.
Буюртма мазмуни: ________________________________________________ фаолиятига оид мақола, реклама ва видеоролик
Шартнома баҳоси:
“Asrnews.uz” веб сайти учун тайёрланадиган ва чоп этиладиган видеоролик баҳоси 500 000 сўм.
“Asrnews.uz” веб сайтида кўрсатув бахоси амалда белгиланган хар бир дақиқа эфир вақти 200 000 сўм.
“Asrnews.uz” веб сайтида видео лавха тайёрлаш тасдиқланган таъриф асосида 1 дақиқаси 100 000 сўм.
Шартнома умумий суммаси; ___________________________________________ (сўз билан) сўмни ташкил этади
Томонларнинг ҳуқуқ ва мажбуриятлари:
“Буюртмачи” шартномада келишилган ишга оид ахборот ва маълумотларини тақдим этади.
“Буюртмачи” шартномада кўрсатилган умумий қийматнинг 20 % ни 3 (уч) банк иш кунида, қолган 80 % ни 5 (беш) банк иш куни муддатида “Ижрочи ҳисоб рақамига пул ўтказиш йўли билан амалга оширади.
“Ижрочи” буюртмаларни белгиланган вақтида, сифатли тайёрланиши ва чоп этилишини таъминлайди.
“Ижрочи” материал чоп этилишидан аввал “Буюртмачи”га хабар қилади.
Томонларнинг жавобгарлиги ва низоларни ҳал этиш тартиби:
Тарафлар ўз мажбуриятларини бажариш юзасидан амалдаги қонун ҳужжатларига мувофиқ жавобгар бўладилар.
Мазкур шартномани бажариш чоғида вужудга келадиган барча низолар белгиланган тартибда Ўзбекистон Республикасининг амалдаги қонун ҳужжатларига асосан ҳал этилади.
Форс-мажор ҳолатлари:
Мазкур шартнома бўйича томонларнинг ўз мажбуриятини бажармаслиги енгиб бўлмас куч оқибатида (“форс-мажор” ҳолатлари), шартнома тузилган сўнг юзага келган фавқулотда ҳодисалар натижасида (уруш, сув тошқини, ер қимирлаши ва ҳоказо) вужудга келса, томонларнинг шартнома бўйича мажбуриятлари қисман ёки тўлиқ бажарилмагани учун жавобгарликдан озод бўлади.
Шартноманинг амал қилиш муддати:
Мазкур шартнома имзоланган кундан бошлаб кучга киради ва 2022 йил 31 декабргача амал қилади.
10. Томонларнинг манзил ва реквизитлари:
“Ижрочи”
“Буюртмачи”