Mavzu: Аmаliy mаshg‘ulоt
Download 16.17 Kb.
|
buterbrod
- Bu sahifa navigatsiya:
- Mavzu: А m а liy m а shg‘ul о t
- Rivojlantiruvchi maqsad
- Axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi
- Ijtimoiy faol fuqarolik kompetensiyasi
- Dars uslubi
- Uyga vazifani so‘rash: -15 daqiqa
- Fan o’qituvchisi Mirzabayeva A O’TIBDO:_________Musurmonova M. “______” sentabr 20___ yil
Mavzu: Аmаliy mаshg‘ulоt: Ochiq, yopiq va gazak uchun tayyorlangan buterbrodlarni tayyorlash va dasturxonga tortish tartibi. Darsning maqsadi: Ta‘limiy maqsad: Butеrbrоd tаyyorlаsh haqida ma’lumotlar berish. Tarbiyaviy maqsad: O‘quvchilarni tozalikka, mehnatsevarlikka o‘rgatish. Turmushdagi ehtiyojlar va ulardan foydalanishni tushuntirish. Rivojlantiruvchi maqsad: Butеrbrоd tаyyorlаsh qоidаlаri haqida bilim, ko‘nikma va malakalarni hosil qilish. Kommunikativ kompetensiya: texnologiyaga oid atamalarni xorijiy tillarda o‘rganish, so‘z boyligini oshirib borish; jamoa bilan ishlashda jamoa fikrini qo‘llab-quvvatlash, o‘z hissasini qo‘sha olish. Axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi: kundalik faoliyatda uchraydigan hujjatlar bilan ishlay olish. O‘zini o‘zi rivojlantirish kompetensiyasi: o‘qib-o‘rganish uchun fan to‘garaklariga qatnashish, kutubxonada mutolaa qilish orqali bilimini mustaqil ravishda oshirib borish; o‘z sog‘ligini asrash. Ijtimoiy faol fuqarolik kompetensiyasi: o‘z oilasi, mahallasi, yurti oldidagi burchini bilish; mahallada tashkil etilgan hasharlarda, shanbaliklarda faol ishtirok etish. Milliy va umummadaniy kompetensiya: yurish-turishda madaniy me’yorlarga amal qilish. turli yo‘nalishdagi san’at asarlarini tushuna olish va undan zavqlanish; Dars turi: Bilimlarni mustahkamlovchi. Yangi bilim beruvchi. Dars uslubi: Tushuntirish, suxbat, tezkor savol – javob, amaliy mustaqil ishlar bajarish Dars metodi: guruhlarda ishlash, , “Blits savollar”, master-klass Darsda jihozi: pazandachilik o‘quv xonasi, AKT, rasm va tarqatma materiallar, o‘quv qurollari. Darsning borishi: Tashkiliy qism:-3 daqiqa a) Salomlashish c) Darsga tayyorgarlik ko‘rish d) O‘quvchilar diqqatini darsga qaratish. Uyga vazifani so‘rash: -15 daqiqa a) Blits savollar b) Topshiriqlarni tekshirish c) Taqrizlarni tekshirib baholash
Yangi mavzu bayoni:-15 daqiqa Slayd yordamida buterbrodni paysdo bo’lish tarixi va buterbrod turlari haqida ma’lumot berish Amaliy mashg’ulot:-45 daqiqa O’quvchilarni guruhlarga ajratib, 3 xil tartibdagi buterbrodlarni tayyorlash Yangi mavzuni mustahkamlash-10 daqiqa Mustahkamlash uchun savollar va topshiriqlar: Buterbrod so’zi nima ma’noni anglatadi? Buterbrodlar tayyorlanishi jihatidan qanday yutlarga bo’linadi? Ochiq buterbrodlar qanday tayyorlanadi? Yopiq buterbrodlar qanday tayyorlanadi? Gazak uchun buterbrodlar qanday tayyorlanadi? Darsni yakunlash, pazandachilik o‘quv xonasini tartibga keltirish. Uyga vazifani e’lon qilish: 124-bet savollarga javob yozish. Mavzu yuzasidan 10 ta test savoli tuzish Fan o’qituvchisi Mirzabayeva A O’TIBDO:_________Musurmonova M. “______” sentabr 20___ yil Download 16.17 Kb. Do'stlaringiz bilan baham: |
ma'muriyatiga murojaat qiling