Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет»
|
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Бақаның әлегі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу;
5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: «Менің атым Қожа» хикаятындағы кейіпкерлер бейнесін анықтау;
Көпшілігі: шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекетін анықтау;
Кейбір оқушылар: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу, іс-әрекетін бағалау..
|
Бағалау критерийі
|
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу.
кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Қолдану, талдау
|
Құндылықтарға баулу
|
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық)
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады:
Портрет, ат қою, кейіпкер, образ ұғымдарын түсінеді, қолданады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: кейіпкер,образ,портрет,мінез,әдеби шығарма
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Қожаберген, түбінде адам болатын бала, Қара көже, енді қайталамаймын,педкеңес, лагерьге жолдама, эпизод,кинокадрлар.
|
Пәнаралық байланыс
|
Қазақ тілі, биология.
|
Алдыңғы білім
|
«Менің атым – Қожа» хикаяты
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру:
-Мен саған тілеймін: -Бақыт -Денсаулық -Барлығын да -Барлық жерде -Сәлеметсің бе?
Қызығушылықты ояту
«Теріп алу» стратегиясы. Алғыр,пысық,өтірікші,ақылды, сотқар,тентек,мейірімді,қу, зымиян,шыдамсыз, тиянақсыз, әділ етті, ақын,әзілқой,арамза, тапқыр, қателіктерін түсіне біледі, жағымсыз.
|
Do'stlaringiz bilan baham: |