Сабақтың тақырыбы: Манометрлер. Сорғылар Бөлімі: Қысым


Download 30.33 Kb.
bet1/3
Sana10.04.2023
Hajmi30.33 Kb.
#1348886
TuriСабақ
  1   2   3
Bog'liq
Ашық сабак кмжжж


Таныстым: Апжаппарова Ұ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Манометрлер. Сорғылар



Бөлімі:

Қысым




Педагогтің аты-жөні:

Маметаева Л.Е. Нарзілдаева М.С.




Күні:







Сыныбы:7«В»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы:

§ 28. Манометрлер. Сорғылар




Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.3.1.10 – манометр мен сорғылардың жұмыс істеу принципін сипаттау




Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Манометр құралын не үшін
қолданылатынын анықтай алады,түрлерін біледі,оларды күнделікті өмірде қолдана білуге үйренеді.
Көптеген оқушылар істей алады: Барометр мен манометр құралын салыстыра отырып,айырмашылығын түсінеді.Манометрмен қысым айырымын өлшей алады,бөлік құнын анықтай
Кейбір оқушылар істей алады: Манометр мен сорғылардың жұмыс істеу принциптерін,заңдылықтарын айқын тұжырымдайды.Адамның қан айналым жүйесіндегі қысымды өлшей алады.




Бағалау критерийлері



-Манометр мен сорғылардың түрлеріне анықтама бере алады.
-Манометр мен сорғылардың түрлері мен ерекшеліктерін ажырата алады.
-Манометр мен сорғылардың жұмыс істеу заңдылықтарын айқын тұжырымдайды,практика жүзінде аспаптармен өлшеулерді толық жүргізе алады.




Тілдік мақсаттар



Арнайы пәндік лексикамен терминалогия: Сөздік



Ағылшынша

Қазақша

Орысша

Pump

Сорғы

Насос

Piston

Поршень

Поршень

Gas manometer

Манометр

Манометр

Atmospheric pressure

Атмосфералық қысым

Атмосферное давление

Valve

Клапан

Клапан

Жазылым , айтылым дағдыларына сүйене отырып , оқушылардың сөздік қорын дамыту;


Манометрдің жұмыс істеу принципі қандай заңға негізделген..........
Су сорғысының құрылысы қандай және ол қалай жұмыс жасайды..............
Метал манометр қалай жұмыс атқарады...............




Құндылықтарға баулу



Өмір бойы оқуға дайын болу,шығармашылық пен сын тұрғысынан
ойлауды талдау,қарым-қатынас жасау қабілеті.




Пән аралық байланыс

Математика , ағылшын , география , биология






Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 минут

1.Ұйымдастыру:Оқушылармен амандасу, түгендеу.
Ғалымдардың есімдері арқылы 3 топқа бөлінеді.
2. «Кубик» әдісі арқылы алдыңғы білімді қайталау
1. Атмосфералық қысым дегеніміз не?(Жердің ауа қабығының Жер бетіне және ондағы денелерге түсіретін қысымы)
2. Атмосфералық қысымның сандық мәнін кім, қашан өлшеді?(1643ж. алғаш рет итальяндық физик Эванджелиста Торричелли өлшеген болатын)
3. 1мм.сын.бағ нешеге тең? (133,3 Па – ға тең)
4. Қалыпты атмосфералық қысым деген не? (766 мм.сын.бағанына тең атмосфералық қысым)
5. Қысымды өлшеуге арналған құрал? (Барометр)
6. Барометр-анероид грекше қанадй мағынаны білдіреді? (Сұйықсыз)
Есептер шығару
1. Күйтабаққа ине 0,27 Н күшпен әрекет етеді. Егер иненің ұшының ауданы 0,0003 см*2 болса, күйтабаққа түсіретін қысымы қандай?
2. Стакандағы су бағанының биіктігі 8см Судың стакан түбіне түсіретін қысымын табыңдар?
3. Гидравликалық таптауыштың кіші поршенінің ауданы 10м2..Оған әсер ететін күш 200Н .Үлкен поршеньнің ауданы 200м2 .Үлкен поршеньге қандай күш әсер етеді ?



«Кубик әдісі» арқылы сұрақтарға жауап береді.


Берілген есептерді шығарады.






АКТ
ДК экран


Слайд

Сөздер жазылған стикерлер


Қарындаш,


қаламсап,
сызғыш

Сабақтың ортасы
25 минут



«Миға шабуыл» әдіс-тәсілі арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашу және мақсатымен таныстыру



Download 30.33 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©fayllar.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling